Strona główna
Urządzenia
Tutaj jesteś
Urządzenia jak podłączyć myszkę bezprzewodową do laptopa

Typy myszek komputerowych – którą wybrać?

Data publikacji 15 lutego 2023

Już w latach 60. XX wieku zespół dr. Douglasa Engelbarta pracował w San Francisco nad urządzeniami wskazującymi, w tym nad prototypem myszy komputerowej. Najstarsza myszka omputerowa została zaprezentowana publicznie w Stanach Zjednoczonych nieco później, ale nie wzbudziła entuzjazmu. Jakie typy myszek komputerowych obecnie są najbardziej popularne?

Krótka historia myszki komputowej

W latach 60. i 70. XX wieku niemiecka firma Telefunken opracowała podobne urządzenie wejściowe, co zespół w San Francisco. Telefunken był również pierwszą firmą, która handlowała swoim nowym projektem komercyjnym. W latach 70. Xerox opracował klasykę wśród myszy, czyli mysz kulkową. Jednak cena była na tyle wysoka, że nie została ona przyjęta przez klientów. W latach 80. Apple udało się sprawić, że cena myszki komputerowej była przystępna i wówczas zaczęła się tak naprawdę sprzedaż. Pod koniec lat 90. klasyczne myszki kulkowe zostały wyparte przez myszy optyczne.

Myszka komputerowa – niezbędna w codziennej pracy

Dziś ciężko jest sobie wyobrazić życie bez myszki komputerowej. Nie jest to jedynie urządzenie pomagające obsługiwać komputer czy laptopa. Nowoczesne myszki są dostępne w wielu ciekawych kolorach i wzorach, dzięki czemu można je dopasować do własnych upodobań. Wśród popularnych typów myszek można znaleźć myszki bezprzewodowe, gamingowe czy myszki dla osób leworęcznych.

Jak podłączyć myszkę bezprzewodową do laptopa?

Jednymi z najchętniej wybieranymi myszkami są urządzenia bezprzewodowe. Główną zaletą ich jest fakt, że na biurku nie ma sieci kabli, a duży zasięg pozwala obsługiwać komputer nawet z kanapy. Instalacja jest bardzo prosta, ponieważ dołączony odbiornik USB musi być po prostu podłączony do portu USB komputera. Ponieważ zazwyczaj nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania, to mysz bezprzewodowa może być używana od razu. Modele wysokiej jakości są energooszczędne i działają na jednym ładowaniu akumulatora nawet przez kilka miesięcy.

Myszka gamingowa

Ten wariant myszy komputerowej jest używany głównie przez graczy i grafików. Charakteryzują się one specyficznym designem, który doskonale pasuje do pokoju gracza. Oprócz specjalnego wyglądu myszy do gier mają wiele dodatkowych przycisków i innych funkcji. W ten sposób można skonfigurować nie tylko oświetlenie, ale także rozmieszczenie klawiszy. Zwłaszcza podczas grania na komputerze, najważniejsze klawisze są dostępne bezpośrednio na myszy. Tego typu urządzenia są bardziej precyzyjne i lepiej leżą w dłoni. Różne poziomy czułości pozwalają dostosować mysz do własnych potrzeb. Jest to szczególnie przydatne, gdy gra się w różne gry i chce, aby wskaźnik myszy był wolniejszy w określonych sytuacjach.

Mysz ergonomiczna

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył nawracającego bólu w nadgarstku, przedramieniu lub ramieniu, może skorzystać z ergonomicznej myszy. Została ona zaprojektowana z myślą o osobach, które często spędzają dużo czasu przy komputerze i odczuwają ból. Istnieją różne warianty tej myszy, dzięki czemu każdy może dopasować urządzenie do własnych wymagań.

Oprogramowanie

Redakcja akademiainformatyki.edu.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak działa drukarka 3d