Programowanie dla Dzieci Wrocław

 

Akademia Informatyki jest Szkołą IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która uczy programowania najdłużej w kraju. nasze ogromne doświadczenie może zostać potwierdzone przez uczniów z całej Polski na naszych kursach. Nasz program nauczania wyróżnia się tym, że dopasowany jest do wymagań przyszłych pracodawców. Dlatego też, na zajęciach z programowania nie marnujemy czasu na zabawę robotami czy grami. Zajmujemy ten czas praktycznymi zajęciami i przeznaczamy go na przekazywanie merytorycznej wiedzy. Rodzice chętnie powierzają nam swoje dzieci, ponieważ mają oni pewność, że otrzymają one odpowiednią dawkę wartościowych umiejętności. Nauczamy języków programowania, które używane są przez programistów. Kurs programowania ma miejsce na Stalowowolskiej we Wrocławiu. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-14 lat i dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

Programowanie dla Dzieci Wrocław

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum ARKA, Stalowowolska 24, 11-400 Wrocław

 

Kurs Programowania dla Dzieci

9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej prowadzimy na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od platformy Scratch używanej w polskich szkołach. Micro:bit pozwala zarówno na programowanie  w wizualnym języku programowania,  jak i w językach Javascript oraz Python.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

12 – 14 lat (7 – 8 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej prowadzimy w języku Java, który jest obecnie najbardziej popularnym językiem programowania na rynku pracy.  Najwięcej ofert pracy we Wrocławiu jest skierowanych do programistów Java.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Programowania dla Młodzieży

14 – 18 lat (Liceum i Technikum)

Kurs programowania dla młodzieży we Wrocławiu dedykowany jest dla uczniów liceum i technikum. Zajęcia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania. Na kursie programowania dla młodzieży uczymy Javy od elementarnych podstaw, aż do programowania aplikacji webowych.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS


 

Nauka Programowania dla Dzieci we Wrocławiu

Co zrobić, aby dobrze pokierować swoim dzieckiem? Na jaki zawód warto postawić, żeby w przyszłości Twoja pociecha mogła zarabiać naprawdę konkretne pieniądze?

Rynek pracy we Wrocławiu

Wrocław jest miastem położonym w południowo – zachodniej części naszego kraju. Dzięki swojej lokalizacji i działalności wielu przedsiębiorstw Wrocław oferuje zatrudnienie osobom zarówno z wykształceniem wyższym, jak i takim, którzy w ogóle go nie posiadają. Osoby bez doświadczenia, kwalifikacji oraz te, które nie mają zbyt dużych oczekiwań względem zarobków mogą się zatrudnić na stanowisku pracownika fizycznego.

Jeżeli jednak chcesz, żeby Twoje dziecko miało pracę satysfakcjonującą go i jednocześnie pozwoliło zarobić konkretne pieniądze, to sytuacja na wrocławskim rynku pracy nie jest taka ciekawa. Warto więc, zdecydować się na bardziej rozwojową branżę, gdzie wysokie wynagrodzenie jest czymś oczywistym. Najlepszą propozycją dla Ciebie i Twojego dziecka – jest IT (branża informatyczna/programistyczna). Pensja specjalistów od informatyki i programowania we Wrocławiu, są na poziomie średniej krajowej. Natomiast specjaliści z większym doświadczeniem zarabiają już 10 000 złotych i więcej.

Wynagrodzenie wrocławskich programistów nie jest jedyną rzeczą, która może przekonać Ciebie i Twoją pociechę do wybrania tej drogi edukacyjno-zawodowej.Branża IT we Wrocławiu to także nieustanny rozwój, niezależność, elastyczność oraz brak problemu ze znalezieniem pracy w wyuczonym zawodzie. Jak namówić dziecko do uczenia się programowania? Jak powinno uczyć się kodować, aby nauka przyniosła zamierzone efekty? Jak wygląda kariera programisty we Wrocławiu? Tego dowiesz się z tego artykułu.

System nauczania we Wrocławiu

Kurs Programowania dla dzieci we WrocławiuSystem nauczania we Wrocławiu wygląda tak samo jak w pozostałych miastach naszego kraju. Dzieci swoją naukę rozpoczynają w szkole podstawowej, która trwa 8 klas. I już na tym etapie rozpoczyna się nauka programowania. Jednak nauka ta, nie jest zbyt efektywna z powodu niskiego poziomu nauczania we wrocławskich szkołach podstawowych z tego działu informatyki. Wrocławskie podstawówki prowadzą zajęcia z programowania. Jednak nauka ta odbywa się tylko w Scratchu, czyli dzieci kodują tylko i wyłącznie za pomocą języka graficznego.  Tak dla porównania – uczniowie brytyjskich szkół nauczania początkowego od samego początku uczą się programowania na programie Microbit. Platforma ta oprócz języka graficznego uczy kodować za pomocą języka Python czy Java Script.

W naszej szkole we Wrocławiu używamy najbardziej efektywnych metod nauczania. W naszej placówce nauczamy programować na platformie Microbit.

Po szkole podstawowej wrocławscy uczniowie powinni rozpocząć naukę w szkole średniej. Do wyboru mają:

 

 

 1. 4 – letnie liceum ogólnokształcące
 2. 5 – letnie technikum

oraz

 1. 2 – letnią szkołę zawodową

We Wrocławiu znajdują się licea oraz technika na bardzo dobrym poziomie edukacyjnym. Wybór odpowiedniej placówki oświatowej zależy więc od Ciebie i Twojej pociechy. Jednak pracę w branży IT może zdecydowanie ułatwić doświadczenie zdobyte w szkole technicznej. Jeżeli szukasz pomocy w wybraniu odpowiedniej szkoły – zobacz nasz artykuł “Liceum czy technikum”.

Najwyżej ocenione licea we Wrocławiu:

 • LO nr III im. Adama Mickiewicza
 • LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej
 • LO nr XII im. Bolesława Chrobrego
 • LO – ZS Akad. Politechniki Wroc.
 • LO nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
 • LO nr IX im. Juliusza Słowackiego
 • LO nr VIII im. Bolesława Krzywoustego
 • LO nr XIII im. Aleksandra Fredry
 • LO nr V im. gen. Jakuba Jasińskiego
 • LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej
 • Liceum Plast. – ZSPlast. im. St. Kopystyńskiego

Najlepsze technika we Wrocławiu to:

 • Technikum nr 10 w Elektron. Zakładach Naukowych
 • Technikum nr 13 w ZSE-A im. Marii Dąbrowskiej
 • Technikum nr 16 w ZS nr 3
 • Technikum nr 9 w ZS Gastronomicznych
 • Technikum nr 11 w ZSB im. gen. Józefa Bema
 • Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie

Powyższe szkoły średnie zostały uznane za najlepsze przez magazyn “Perspektywy”, ponieważ zdawalność z egzaminu maturalnego we Wrocławiu w tych szkołach była najlepsza.

Szkoła wyższa we Wrocławiu

Zajęcia z Programowania dla dzieci we WrocławiuWrocław jest największym wojewódzkim miastem. Nie dość, że ma świetną lokalizację, to jakość nauczania na wrocławskim uniwersytecie jest na najwyższym poziomie. Czy studiowanie na państwowym uniwerku jest ważne z perspektywy pracy w IT? Nie jest to czynnik decydujący, ale podejmując decyzję studiowania np.: kierunku związanego z informatyką lub jakiegokolwiek innego przedmiotu ścisłego we Wrocławiu – nauka kodowania będzie dla Twojego dziecka zdecydowanie prostsza. Dużo lepszym rozwiązaniem są studia na uczelni prywatnej we Wrocławiu. Realizowany program nauczania jest skonstruowany tak, aby idealnie wpasowywał się obecne realia rynkowe i oczekiwania potencjalnych pracodawców. Studenci uczą się programować w językach takich jak: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych.

 Nie jest to jednak potrzebne. Bowiem przeważająca część programistów i informatyków nie ma skończonych studiów we Wrocławiu, które powiązane by były z branżą IT. Dlaczego tak się dzieje? Bo po 1 nie planowali oni pracować w tej branży, a po 2, żeby zostać programistą czy informatykiem wystarczy ukończyć odpowiedni kurs w tym kierunku. Pracodawcy z Wrocławia głównie zwracają swoją uwagę na prawdziwe umiejętności, które prezentują kandydaci do pracy w IT. Znacznie ważniejsze są dla nich wszelkiego rodzaju certyfikaty np.: z  Microsoftu, które mają zdecydowanie większą wartość niż jakiekolwiek studia. Ważna jest odpowiednia wiedza z zakresu programowania.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci we Wrocławiu jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci we WrocławiuPraca w IT z biegiem lat potrzebuje coraz to więcej programistów. Coraz więcej firm z zagranicy otwiera swoje oddziały w Polsce np.: w mieście Wrocław, po to żeby obniżyć koszty utrzymania i zatrudnić naszych informatyków i programistów.  To jest dowód na to, że praca programisty we Wrocławiu i innych polskich miastach jest niezwykle pożądana.  Branża IT, jako jedna z niewielu wyróżnia się tym, że to firmy poszukują pracowników. Firmy we Wrocławiu, mają dużą potrzebę zatrudniania programistów, w stosunku do liczby potrzebnych im informatyków. To sprawia, że wrocławscy przedsiębiorcy zabiegają o aprobatę potencjalnego pracownika – oferując bardzo wysoką pensję, benefity oraz atrakcyjne warunki związane z zatrudnieniem.  Jeżeli pragniesz, aby Twoje dziecko w przyszłości znalazło pracę i miało stabilne zatrudnienie w dziale, który go rozwinie i da mu możliwość zarabiana naprawdę dużych pieniędzy (na poziomie 10 000 złotych lub więcej) – to zapisz je na kurs programowania. Im szybciej zacznie uczyć się tego zawodu, tym prędzej znajdzie dobrze płatną pracę, która da mu możliwość osobistej realizacji.

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

Telefon:
(+48) 502 959 231
Sekretariat czynny pon-pt w godzinach: 08:00-18:00

Kursy i zapisy:
[email protected]

Współpraca:
[email protected]

Newsletter Akademia Informatyki

 

Promocje i rabaty
po zapisaniu się do Newslettera

 

© 2016-2019 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realziacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności

Jak możemy Ci pomóc?

Zostaw Nam wiadomość

X