Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Wrocław

 

Akademia Informatyki jest Szkołą IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która uczy programowania najdłużej w kraju.

Nasz program nauczania wyróżnia się tym, że dopasowany jest do wymagań przyszłych pracodawców.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-14 lat i dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania we Wrocławiu od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży we Wrocławiu.

Od 2020 roku prowadzimy we Wrocławiu kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI WE WROCŁAWIU

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Wrocławia i okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


 

Nauka Programowania dla Dzieci we Wrocławiu

Co zrobić, aby dobrze pokierować swoim dzieckiem? Na jaki zawód warto postawić, żeby w przyszłości Twoja pociecha mogła zarabiać naprawdę konkretne pieniądze?

Rynek pracy we Wrocławiu

Wrocław jest miastem położonym w południowo – zachodniej części naszego kraju. Dzięki swojej lokalizacji i działalności wielu przedsiębiorstw Wrocław oferuje zatrudnienie osobom zarówno z wykształceniem wyższym, jak i takim, którzy w ogóle go nie posiadają. Osoby bez doświadczenia, kwalifikacji oraz te, które nie mają zbyt dużych oczekiwań względem zarobków mogą się zatrudnić na stanowisku pracownika fizycznego.

Jeżeli jednak chcesz, żeby Twoje dziecko miało pracę satysfakcjonującą go i jednocześnie pozwoliło zarobić konkretne pieniądze, to sytuacja na wrocławskim rynku pracy nie jest taka ciekawa. Warto więc, zdecydować się na bardziej rozwojową branżę, gdzie wysokie wynagrodzenie jest czymś oczywistym. Najlepszą propozycją dla Ciebie i Twojego dziecka – jest IT (branża informatyczna/programistyczna). Pensja specjalistów od informatyki i programowania we Wrocławiu, są na poziomie średniej krajowej. Natomiast specjaliści z większym doświadczeniem zarabiają już 10 000 złotych i więcej.

Wynagrodzenie wrocławskich programistów nie jest jedyną rzeczą, która może przekonać Ciebie i Twoją pociechę do wybrania tej drogi edukacyjno-zawodowej.Branża IT we Wrocławiu to także nieustanny rozwój, niezależność, elastyczność oraz brak problemu ze znalezieniem pracy w wyuczonym zawodzie. Jak namówić dziecko do uczenia się programowania? Jak powinno uczyć się kodować, aby nauka przyniosła zamierzone efekty? Jak wygląda kariera programisty we Wrocławiu? Tego dowiesz się z tego artykułu.

System nauczania we Wrocławiu

Kurs Programowania dla dzieci we WrocławiuSystem nauczania we Wrocławiu wygląda tak samo jak w pozostałych miastach naszego kraju. Dzieci swoją naukę rozpoczynają w szkole podstawowej, która trwa 8 klas. I już na tym etapie rozpoczyna się nauka programowania. Jednak nauka ta, nie jest zbyt efektywna z powodu niskiego poziomu nauczania we wrocławskich szkołach podstawowych z tego działu informatyki. Wrocławskie podstawówki prowadzą zajęcia z programowania. Jednak nauka ta odbywa się tylko w Scratchu, czyli dzieci kodują tylko i wyłącznie za pomocą języka graficznego.  Tak dla porównania – uczniowie brytyjskich szkół nauczania początkowego od samego początku uczą się programowania na programie Microbit. Platforma ta oprócz języka graficznego uczy kodować za pomocą języka Python czy Java Script.

W naszej szkole we Wrocławiu używamy najbardziej efektywnych metod nauczania. W naszej placówce nauczamy programować na platformie Microbit.

Po szkole podstawowej wrocławscy uczniowie powinni rozpocząć naukę w szkole średniej. Do wyboru mają:

 

 

 1. 4 – letnie liceum ogólnokształcące
 2. 5 – letnie technikum

oraz

 1. 2 – letnią szkołę zawodową

We Wrocławiu znajdują się licea oraz technika na bardzo dobrym poziomie edukacyjnym. Wybór odpowiedniej placówki oświatowej zależy więc od Ciebie i Twojej pociechy. Jednak pracę w branży IT może zdecydowanie ułatwić doświadczenie zdobyte w szkole technicznej. Jeżeli szukasz pomocy w wybraniu odpowiedniej szkoły – zobacz nasz artykuł “Liceum czy technikum”.

Najwyżej ocenione licea we Wrocławiu:

 • LO nr III im. Adama Mickiewicza
 • LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej
 • LO nr XII im. Bolesława Chrobrego
 • LO – ZS Akad. Politechniki Wroc.
 • LO nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
 • LO nr IX im. Juliusza Słowackiego
 • LO nr VIII im. Bolesława Krzywoustego
 • LO nr XIII im. Aleksandra Fredry
 • LO nr V im. gen. Jakuba Jasińskiego
 • LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej
 • Liceum Plast. – ZSPlast. im. St. Kopystyńskiego

Najlepsze technika we Wrocławiu to:

 • Technikum nr 10 w Elektron. Zakładach Naukowych
 • Technikum nr 13 w ZSE-A im. Marii Dąbrowskiej
 • Technikum nr 16 w ZS nr 3
 • Technikum nr 9 w ZS Gastronomicznych
 • Technikum nr 11 w ZSB im. gen. Józefa Bema
 • Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie

Powyższe szkoły średnie zostały uznane za najlepsze przez magazyn “Perspektywy”, ponieważ zdawalność z egzaminu maturalnego we Wrocławiu w tych szkołach była najlepsza.

Szkoła wyższa we Wrocławiu

Zajęcia z Programowania dla dzieci we WrocławiuWrocław jest największym wojewódzkim miastem. Nie dość, że ma świetną lokalizację, to jakość nauczania na wrocławskim uniwersytecie jest na najwyższym poziomie. Czy studiowanie na państwowym uniwerku jest ważne z perspektywy pracy w IT? Nie jest to czynnik decydujący, ale podejmując decyzję studiowania np.: kierunku związanego z informatyką lub jakiegokolwiek innego przedmiotu ścisłego we Wrocławiu – nauka kodowania będzie dla Twojego dziecka zdecydowanie prostsza. Dużo lepszym rozwiązaniem są studia na uczelni prywatnej we Wrocławiu. Realizowany program nauczania jest skonstruowany tak, aby idealnie wpasowywał się obecne realia rynkowe i oczekiwania potencjalnych pracodawców. Studenci uczą się programować w językach takich jak: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych.

 Nie jest to jednak potrzebne. Bowiem przeważająca część programistów i informatyków nie ma skończonych studiów we Wrocławiu, które powiązane by były z branżą IT. Dlaczego tak się dzieje? Bo po 1 nie planowali oni pracować w tej branży, a po 2, żeby zostać programistą czy informatykiem wystarczy ukończyć odpowiedni kurs w tym kierunku. Pracodawcy z Wrocławia głównie zwracają swoją uwagę na prawdziwe umiejętności, które prezentują kandydaci do pracy w IT. Znacznie ważniejsze są dla nich wszelkiego rodzaju certyfikaty np.: z  Microsoftu, które mają zdecydowanie większą wartość niż jakiekolwiek studia. Ważna jest odpowiednia wiedza z zakresu programowania.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci we Wrocławiu jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci we WrocławiuPraca w IT z biegiem lat potrzebuje coraz to więcej programistów. Coraz więcej firm z zagranicy otwiera swoje oddziały w Polsce np.: w mieście Wrocław, po to żeby obniżyć koszty utrzymania i zatrudnić naszych informatyków i programistów.  To jest dowód na to, że praca programisty we Wrocławiu i innych polskich miastach jest niezwykle pożądana.  Branża IT, jako jedna z niewielu wyróżnia się tym, że to firmy poszukują pracowników. Firmy we Wrocławiu, mają dużą potrzebę zatrudniania programistów, w stosunku do liczby potrzebnych im informatyków. To sprawia, że wrocławscy przedsiębiorcy zabiegają o aprobatę potencjalnego pracownika – oferując bardzo wysoką pensję, benefity oraz atrakcyjne warunki związane z zatrudnieniem.  Jeżeli pragniesz, aby Twoje dziecko w przyszłości znalazło pracę i miało stabilne zatrudnienie w dziale, który go rozwinie i da mu możliwość zarabiana naprawdę dużych pieniędzy (na poziomie 10 000 złotych lub więcej) – to zapisz je na kurs programowania. Im szybciej zacznie uczyć się tego zawodu, tym prędzej znajdzie dobrze płatną pracę, która da mu możliwość osobistej realizacji.

 

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności