Programowanie dla Dzieci Wołomin

 

Kursy programowania dla dzieci w Wołominie są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-14 lat oraz dla młodzieży w wieku 14-19 lat.

Programowanie dla Dzieci Wołomin

Centrum Edukacji EDUS, ul. Laskowa 4, 05-200 Wołomin

 

Kurs Programowania dla Dzieci

9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

  Kursy programowania dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej prowadzimy na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od platformy Scratch używanej w polskich szkołach. Micro:bit pozwala zarówno na programowanie  w wizualnym języku programowania,  jak i w językach Javascript oraz Python.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

12 – 14 lat (7 – 8 klasa Szkoły Podstawowej)

  Kursy programowania dla dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej prowadzimy w języku Java, który jest obecnie najbardziej popularnym językiem programowania na rynku pracy.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Programowania dla Młodzieży

14 – 18 lat (Liceum i Technikum)

  Kurs programowania dla młodzieży w Wołominie dedykowany jest dla uczniów liceum i technikum. Zajęcia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania. Na kursie programowania dla młodzieży uczymy Javy od elementarnych podstaw, aż do programowania aplikacji webowych.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Wołominie

Branża informatyczna jest obecnie najprężniej rozwijającą się dziedziną światowego rynku. Rośnie zarówno zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi jak i doradztwo technologiczne. Wiąże się to z niepohamowanym wzrostem liczby etatów w tej branży. Mówi się, że w samej Polsce brakuje aż 50 tysięcy wykwalifikowanych programistów gotowych do podjęcia zawodu. Uczelnie nie nadążają z produkcją odpowiedniej na potrzeby rynku ilości specjalistów. W związku z tym popularne od jakiegoś czasu stały się szkoły programowania umożliwiające nabycie odpowiednich umiejętności do podjęcia tego zawodu. Chcąc zagwarantować swojemu dziecku pewne zatrudnienie w segmencie IT warto już na wczesnych etapach myśleć o wysłaniu pociechy na kurs taki jak nauka programowania dla dzieci oraz o właściwym pokierowaniu jego ścieżki edukacyjnej poprzez wybór odpowiedniej szkoły średniej czy uczelni. Dziecko, które zaczęło nabywać umiejętności w młodym wieku z pewnością będzie się pozytywnie wyróżniało w morzu niedoświadczonych programistów. Wobec tego będzie możliwie najbardziej atrakcyjnym kandydatem dla potencjalnych pracodawców.

Warto pomóc dziecku w rozwoju już na etapie szkoły podstawowej. U dziecka w tym wieku zaczynają klarować się umiejętności i zainteresowania, ale w dalszym ciągu jego umysł otwarty jest na nową wiedzę, którą w prosty sposób przyswaja. Umiejętność chłonięcia wiedzy oraz pewnego rodzaju elastyczność są tym czego każdy dorosły może dziecku pozazdrościć. Wobec tego mamy możliwość, a nawet powinność wpłynięcia na rozwój dziecka we właściwym kierunku. Jak zatem pomóc dziecku, aby te uzyskało ewidentną korzyść? Warto zapisać swojego potomka na zajęcia z programowania dla dzieci w Wołominie. W ten sposób można obudzić lub rozwinąć w dziecku informatyczną pasję. Dziecko z pewnością wyprzedzi pod tym względem nie tylko rówieśników, a nawet osoby starsze. Jest to również świetna metoda na sprawdzenie czy branża informatyczna jest kierunkiem, w którym nasze dziecko chciałoby się rozwijać. Nabyte w ten sposób umiejętności zbudują solidne podstawy przy dalszym rozwoju dziecka pod kątem nauki programowania dla dzieci oraz przy podnoszeniu nabytych wcześniej kwalifikacji. Jeżeli dziecko odnajdzie się w programowaniu to warto pomyśleć o kontynuowaniu nauki programowania dla dzieci w Wołominie wybierając kurs dla bardziej zaawansowanych z naszej oferty.

Nauka programowania dla dzieci w Wołominie składa się z praktycznych zajęć kodowania oraz z zajęć poświęconych technologiom sieciowym i szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem. Nasza szkoła programowania na pierwszych zajęciach korzysta z oprogramowania Microbit ze stajni Microsoftu zgodnie z wysokimi, zagranicznymi standardami. Umożliwia ono zapoznanie dzieci z logiką oraz strukturą programów w bardzo przystępny sposób. W dalszej kolejności nauka programowania kontynuowana jest z wykorzystaniem języka programowania Java będącego obecnie jednym z najpopularniejszych języków. Za popularnością technologii Java idą również znaczne kompetencje i wysokie zarobki korzystających z niej programistów. Umiejętność programowania w języku Java pozwoli dziecku na miękki start w procesie nauki innych języków oraz na poznawanie kolejnych meandrów tego języka.

Wielu rodziców wraz ze swoimi potomkami, stoi przed dylematem wyboru odpowiedniej szkoły średniej spełniającej stawiane jej oczekiwania. Wielu o tym zapomina, ale to szkoła jest dla dziecka a nie odwrotnie. Jej zadaniem jest wspomóc ucznia na etapie kształcenia rozwijając przy tym jego wiodące umiejętności i zainteresowania. Na łamach bloga firmowego HorsITway opublikowaliśmy wyczerpujący artykuł na temat wyboru pomiędzy 4-letnim liceum ogólnokształcącym a 5-letnim technikum. Nasz wybór padł oczywiście na technikum z uwagi na znacznie szerszą paletę umiejętności rozwijanych w ramach tej formy kształcenia. Niemniej jednak liceum ogólnokształcące ukierunkowane na naukę pod kątem egzaminu maturalnego pozwoli dziecku napisać ten egzamin na możliwie najwyższym poziomie. Jeżeli zatem nasz wybór padnie na liceum ogólnokształcące to do czołowych placówek w okolicy Wołomina należą naturalnie szkoły warszawskie, a spośród nich prym wiodą:

  • Licem Ogólnokształcące im. St. Staszica,
  • LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Stefana Batorego,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV,

Podany powyżej ranking pochodzi z serwisu Perspektywy.

Jeżeli chodzi o technika informatyczne to wiodącą szkołą informatyczną w bezpośredniej okolicy Wołomina jest Technikum Mechatroniczne nr 1 mieszczące się przy ulicy Wiśniowej na warszawskim Mokotowie. Inną polecaną szkołą pod kątem kształcenia w kierunku branży informatycznej jest Technikum Elektroniczne nr 3 przy ulicy im. Gen. Zajączka. Jeżeli chodzi o inne warte uwagi technika w okolicy Wołomina to należy do nich m. in. Zespół Szkół im. Ignacego Mościckiego w Zielonce. Absolwenci wszystkich z wymienionych szkół technicznych kończą szkołę z tytułem certyfikowanego technika informatyka co już stawia ich wyżej na rynku pracy.

Po zakończeniu nauki w szkole średniej absolwenci mogą kontynuować naukę wybierając jedną z warszawskich uczelni wyższych. Młodzi ludzie z Warszawy i okolicznych miejscowości takich jak Wołomin są na odrobinę gorszej pozycji względem kandydatów na studia z innych rejonów Polski z uwagi na to, że właśnie do Warszawy większość kieruje swoje kroki. W związku z tym muszą oni konkurować z młodzieżą z całego kraju. Niemniej jednak, wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od poziomu i wyboru formy studiowania (dziennie/zaocznie). O ile status studenta lub absolwenta prestiżowej uczelni publicznej niesie za sobą pewną wartość dodaną to obecnie coraz większą uwagę przykłada się do praktycznych umiejętności pracownika a nie stopni w jego indeksie. Osoba z praktyczną wiedzą potrzebuje zdecydowanie mniej czasu na wejście do zespołu niż absolwent studiów. Wiele publicznych i renomowanych uczelni nie przystosowuje swoich studentów do pracy pod kątem zawodowym. Oczywiście nic przy tym nie odbieramy studentom takich uczelni jak Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski czy Wojskowa Akademia Techniczna, gdyż są to ciężkie i wymagające studia.

Jeżeli zależy nam na praktycznych i zgodnych z najnowszymi standardami technikami nauczania programowania to warto rozważyć wybór uczelni prywatnej. Na takich uczelniach zajęcia z reguły prowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na specjalistycznych stanowiskach a nie ludzie z wyłącznie naukową wiedzą. Dodatkowo takie uczelnie często oferują dodatkowe kursy podnoszące kwalifikacja kursantów w wybranych dziedzinach. Nierzadko takie kursy organizowane są przez uznane firmy, dzięki czemu najlepsi mogą liczyć na wartościowy staż lub ceniony certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności. Do takich uczelni w Warszawie należą między:

  • Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki,
  • Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania,
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Wybierając jedną z tych uczelni możemy liczyć na większa ilość godzin poświęconych pracy nad umiejętnościami programistycznymi ograniczając przy tym liczbę przedmiotów niepowiązanych bezpośrednio z zawodem programisty.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczęszczać na studia równolegle z podjęciem pierwszej pracy. Dzięki temu absolwent studiów po odebraniu dyplomu i zakończeniu edukacji może liczyć się z tym, że jego CV będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjne z uwagi na nabyte doświadczenie komercyjne. W dodatku podjęcie pracy rozwija nie tylko wiedzę techniczną a również zdolności miękkie takie jak komunikacja czy umiejętność pracy w zespole.

Bliska Wołominowi Warszawa jest uznawana przez wiele niezależnych rankingu za najlepsze w Europie miasto do rozwijania firm technologicznych. Wiąże się to z nieporównywalnie mniejszymi kosztami prowadzenia takiej firmy w porównaniu do innych europejskich miast. Na fakt ten wpływa między innymi niskie (pod pryzmatem europejskiej średniej) wynagrodzenia dla programistów w Polsce. Co prawda programistyczne pensje w Warszawie są największe w całej Polsce, ale za granicą można zarobić znacznie więcej. Według danych portalu z ogłoszeniami o pracę w segmencie IT NoFluffJobs, średnia pensja programisty specjalizującego się w przedstawionej na zajęciach z nauki programowania dla dzieci w Wołominie, technologii Java kształtuje się na poziomie około 11 500 zł brutto przy umowie o pracę. Na wyższe pensje mogą liczyć programiści rozliczający się z pracodawcą na podstawie faktury F-VAT.

Powyższe dane jednoznacznie wskazują naukę programowania dla dzieci jako prawdziwą inwestycję w rozwój naszej pociechy. Dzięki wysiłkowi włożonemu w uczęszczanie na zajęcia z programowania dla dzieci w Wołominie możemy zagwarantować dziecku dobry start w dorosłym życiu.

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

Telefon:
(+48) 602 709 001

Kursy i zapisy:
[email protected]

Współpraca:
[email protected]

Newsletter Akademia Informatyki

 

Promocje i rabaty
po zapisaniu się do Newslettera

 

© 2016-2019 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realziacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności