Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Warszawa

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży.

To co nas wyróżnia to program zajęć dostosowany do wymagań rynku pracy.

Kursy Programowania w Warszawie są skierowane do dzieci w wieku 9-14 lat oraz do młodzieży w wieku 14-18 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Warszawie od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Warszawie.

Od 2020 roku prowadzimy w Warszawie kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W WARSZAWIE

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Warszawy i okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Warszawie

Jak wygląda rynek pracy w Warszawie? Jak pokierować swoje dziecko w Warszawie, żeby miało pewną i dobrze płatną pracę?

Rynek pracy w Warszawie

Wszyscy dobrze wiemy, że Warszawa jest miastem oferującym najwięcej miejsc pracy w Polsce. Jeżeli młody człowiek chce znaleźć pracę, to na pewno ją szybko znajdzie. Znane sieciówki czy też markety w Warszawie cały czas poszukują nowych pracowników. Jednak znalezienie satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy wymaga już dużo więcej wysiłku. Jeżeli chcemy ułatwić dziecku w przyszłości to zadanie, powinniśmy sami być na bieżąco z rynkiem pracy w Polsce, a w szczególności z rynkiem pracy w Warszawie. Średnie zarobki w Warszawie w branży IT (branży informatycznej) wynoszą 10 tys. złotych brutto na umowę o pracę. Znając rynek pracy i panujące w nim zarobki, będziemy w stanie świadomie kształcić swoje dziecko w odpowiednim kierunku. Postaramy się przedstawić Państwu w tym wpisie, jak zrobić to najefektywniej i przedstawimy jakie czynniki mają obecnie największy wpływ na znalezienie dobrze płatnej pracy i na co zwracają uwagę pracodawcy.

System szkolnictwa w Warszawie

Kurs Programowania dla dzieci w WarszawieZacznijmy więc od systemu szkolnictwa w Warszawie. W Warszawie, tak jak w całej Polsce, szkoła podstawowa składa się obecnie z 8 klas. Nauka programowania dla dzieci w Warszawie znajduje się już w ramowym programie nauczania szkół podstawowych. Jednak poziom nauczania programowania w szkołach podstawowych jest w większości przypadków na dość niskim poziomie i zależy od umiejętności nauczyciela informatyki, który często jest również nauczycielem innych przedmiotów. W szkołach podstawowych w Warszawie, dzieci uczą się programowania w środowisku Scratch, który jest jedynie graficznym językiem programowania. W szkołach podstawowych w Wielkiej Brytanii, z kolei wykorzystywana jest platforma Microbit, która oprócz możliwości graficznego programowania, pozwala również na programowanie w językach Javascript oraz Python. Dlatego nasza szkoła programowania stosuje naukę programowania dla dzieci w Warszawie na platformie Microbit, która jest zdecydowanie bardziej rozbudowana od platformy Scratch, stosowanej w Warszawskich szkołach podstawowych. Po szkole podstawowej mamy do wyboru:

  1. 4-letnie liceum ogólnokształcące
  2. 5-letnie technikum
  3. 2-letnią szkołę branżową.

W warszawie są bardzo dobre licea i technika. Co do samego wyboru, czy wybrać liceum czy technikum, odsyłamy do naszego szczegółowego artykułu „Liceum czy Technikum?”, który znajduje się w menu „Artykuły” ( w skrócie do pracy w branży IT zdecydowanie lepszą opcją jest technikum). Poniżej 5 najlepszych liceów w Warszawie według magazynu “Perspektywy”:

  1. XIV Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica
  2. II LO z Oddziałami Dwujęzyczne imienia Stefana Batorego
  3. VIII Liceum Ogólnokształcące imienia Władysława IV
  4. LXVII LO imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego
  5. XXVII LO imienia Tadeusza Czackiego

Jeżeli chodzi o Technikum, zdecydowanie najlepszym i polecanym technikum w Warszawie jest Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1, które znajduje się na mokotowie (blisko stacji metra Pole Mokotowskie oraz Politechnika). Jeżeli jednak mamy w pobliżu inne technikum o dobrym poziomie informatyki, to nie koniecznie musimy się kierować rankingami, które są robione na podstawie wyników maturalnych.

Uczelnia wyższa w Warszawie

Zajęcia z Programowania dla dzieci w WarszawieCo dalej po liceum lub technikum? Do Warszawy przyjeżdża co roku kilkaset tysięcy studentów z całej Polski. Warszawa oferuje niecałe 100 uczelni (publicznych i prywatnych), tak więc jest w czym wybierać. Tak jak w każdym innym mieście, są zarówno dobre i słabe uczelnie publiczne, jaki i dobre i słabe uczelnie prywatne. Jeżeli chodzi o branżę IT (branżę informatyczną) i inne branże techniczne, pracodawcy w Warszawie przestali już zwracać uwagę na ukończone renomowane publiczne uczelnie (przykładem takiej uczelni jest Politechnika Warszawska). Co prawda, Politechnikę Warszawską kończą zdolni i pracowici młodzi ludzie, gdyż kierunki techniczne na PW są bardzo ciężkie. Jednak przestarzały program nauczania, który jest niedostosowany do aktualnych potrzeb rynku pracy, sprawia, że absolwent Politechniki Warszawskiej bez doświadczenia nie jest atrakcyjny dla pracodawcy. Pracodawcy w Warszawie zwracają obecnie uwagę przede wszystkim na umiejętności, ukończone certyfikaty i doświadczenie. Studenci renomowanych publicznych uczelni w Warszawie muszą poświęcać większość czasu na naukę bardziej lub mniej zbędnej teorii, i mają bardzo mało czasu na zdobywanie praktycznego doświadczenia i cenionych przez pracodawców certyfikatów. Zachęcamy do przeczytania wspomnianego wcześniej naszego artykułu “liceum czy technikum”, gdzie również szczegółowo omawiamy czym się kierować przy wyborze uczelni wyższej. Podsumowując temat wyboru uczelni wyższej w Warszawie, polecamy renomowane informatyczne prywatne uczelnie, gdyż mają one program nauczania dostosowany do aktualnych potrzeb rynku pracy. Takie uczelnie przygotowują również w ramach studiów do cenionych przez pracodawców certyfikatów (między innymi do certyfikatów firm Microsoft, Oracle, czy Cisco). Przykładami takich uczelni są: 1.Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki znajdująca się w Śródmieściu na Muranowie 2.Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych znajdująca się w Śródmieściu Południowym Na powyższych uczelniach jest zdecydowanie mniej zbędnej teorii i więcej wiedzy praktycznej. Na Politechnice Warszawskiej jest natomiast odwrotnie: więcej zbędnej teorii i mniej wiedzy praktycznej. Więcej wolnego czasu na naukę programowania znajdziemy na pewno na wymienionych prywatnych uczelniach, gdyż nie będą nas one męczyć nadmiarem matematyki i fizyki, tak jak to bywa na Politechnice Warszawskiej… Najlepszym rozwiązaniem jest zacząć pracować w branży IT od drugiego lub trzeciego roku studiów. Jak to zrobić? Przenieść się na studia zaoczne od drugiego lub trzeciego roku studiów i wtedy bez obaw można to pogodzić z pracą zawodową. Kończąc studia mamy wtedy wszystko czego oczekują pracodawcy: umiejętności, certyfikaty i doświadczenie.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Warszawie jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci w Warszawie Coraz więcej zachodnich firm otwiera swoje oddziały IT w Polsce, a w szczególności w Warszawie. Powód jest prosty. Koszty utrzymania działu IT w Polsce są dużo tańsze niż na zachodzie, a jakość usług świadczona przez Polaków jest na bardzo wysokim poziomie. Zachodnie firmy oferują więc wysokie zarobki i dlatego wynagrodzenia w branży IT w Warszawie są bardzo dobre (przypominamy, że średnie wynagrodzenie w branży IT w Warszawie wynosi około 10 tys. złotych brutto na umowę o pracę). Należy wspomnieć, że bardzo dużą grupę pracowników w branży IT stanowią programiści, dlatego tak ważna jest nauka programowania dla dzieci w Warszawie.

 

 

 

 

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności