Programowanie dla Dzieci Toruń

 

Akademia Informatyki jest Szkołą IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży – jest jedną z najdłużej działających placówek w Polsce. Nasi uczniowie oprócz tego, mogą powiedzieć, że posiadamy największe doświadczenie w naszym kraju z zakresu nauczania programowania dzieci i młodzieży. Wyróżniamy się tym, że program jaki realizujemy idealnie dostosowany jest do oczekiwań potencjalnych pracodawców. Nasze zajęcia nie polegają na zabawie czy też graniu np. w minecrafta czy robloxa. Chociaż inne szkoły uważają, że jest to świetna metoda nauczania najmłodsze dzieci i młodzież. My nie stosujemy takich metod, rodzice zapisują do naszej szkoły swoje dzieci, ponieważ mają pewność, że przekażemy im w pełni wartościową wiedzę. Uczymy języków, które używane są w pracy przez obecnie aktywnych programistów. Są dedykowane dzieciom w wieku 9-14 lat i młodzieży w wieku 14-18 lat.

Kurs Programowania dla Dzieci

9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej prowadzimy na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od platformy Scratch używanej w polskich szkołach. Micro:bit pozwala zarówno na programowanie  w wizualnym języku programowania,  jak i w językach Javascript oraz Python.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

12 – 14 lat (7 – 8 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej prowadzimy w języku Java, który jest obecnie najbardziej popularnym językiem programowania na rynku pracy.  Najwięcej ofert pracy w Toruniu jest skierowanych do programistów Java.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Programowania dla Młodzieży

14 – 18 lat (Liceum i Technikum)

Kurs programowania dla młodzieży w Toruniu dedykowany jest dla uczniów liceum i technikum. Zajęcia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania. Na kursie programowania dla młodzieży uczymy Javy od elementarnych podstaw, aż do programowania aplikacji webowych.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Toruniu

Jaką karierę zawodowa powinno wybrać Twoje dziecko, aby w przyszłości miało stabilną i dobrze płatną pracę? Jak funkcjonuje rynek pracy w Toruniu i co powinno się o nim wiedzieć?

Rynek pracy w Toruniu

Toruń jest jednym z miast leżących w województwie kujawsko – pomorskim. W miejscowości tej swoją działalność prowadzi wiele firm, które oferują zatrudnienie nie tylko osobom wykształconym, ale i tym bez kwalifikacji, zawodu i doświadczenia. Bez większego problemu można znaleźć pracę w Toruniu na stanowisku np.: sprzedawcy. Jeżeli jednak chcesz, żeby Twoje dziecko w znalazło zatrudnienie, które da mu satysfakcję i jednocześnie zapewni sowite wynagrodzenie – to okazuje się, że po głębszej analizie w Toruniu mało jest takich ofert pracy. Trzeba więc, zdecydować się na branżę, w której wysoka pensja jest czymś oczywistym. Propozycją dla Ciebie i Twojego dziecka jest branża informatyczna – IT. Wynagrodzenie osób pracujących w tej branży w Toruniu, już na samym początku kariery jest na poziomie średniej krajowej. Osoby z doświadczeniem zarabiają ponad 10 000 złotych w skali miesiąca.  Zarobki programistów z Torunia nie są jedynym elementem, który warto rozważyć w chwili podejmowania decyzji, jaką drogą zawodową powinno wybrać Twoje dziecko. Branża IT w Toruniu to także stabilizacja zawodowa, niezależność, elastyczność. Jak zachęcić dziecko do uczenia się zawodu programisty? Co zrobić, aby ta nauka była efektywna? Jak wygląda droga zawodowa programisty w Toruniu? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w tekście poniżej.

   System szkolnictwa w Toruniu

Kurs Programowania dla dzieci w ToruniuSystem szkolnictwa w Toruniu wygląda tak samo jak w innych miastach działających na terenie Polski. Każdy uczeń swoją naukę rozpoczyna w szkole podstawowej. Już na tym poziomie edukacyjnym rozpoczyna się nauka programowania, którą przeważająca liczba placówek w Toruniu ma w swoim programie nauczania. Niestety program ten jest zdecydowanie uproszczony. Oznacza to, że nauka ta nie jest efektywna. Za niski poziom nauczania w dużej mierze odpowiadają nauczyciele. Szkoły podstawowe w Toruniu uczą programowania. Jednak nauka na zajęciach informatycznych z kodowania odbywa się tylko w Scratchu, czyli uczniowie programują tylko za pomocą języka graficznego.  Uczniowie Wielkiej Brytanii tak jak my mają w planie nauczanie programowania. Jednak nauka ta odbywa się przy użyciu bardziej zaawansowanej platformy – Microbit. Ten program daje możliwość programowania za pomocą języka graficznego, Python, jak i JavaScript

W naszej szkole w Toruniu Również korzystamy z bardziej zaawansowanej platformy – Microbit. Używamy bowiem, najbardziej efektywnych metod edukacyjnych.

Kolejną drogą edukacyjną jaką Twoje dziecko powinno iść, jest wybór szkoły średniej. Do wyboru ma: 4 – letnie liceum ogólnokształcące, 5 – letnie technikum oraz 2 – letnią szkołę o profilu zawodowym. W Toruniu działają na wysokim poziomie nauczania zarówno licea ogólnokształcące, jak i technika. Wybór zależy od Ciebie i Twojego dziecka. Jednak zwróćcie uwagę, że doświadczenie zdobyte w technikum może ułatwić pracę w IT.  Jeżeli potrzebujesz wsparcia w wybraniu szkoły średniej – użyj naszego artykułu – Liceum czy technikum.

Najlepsze licea ogólnokształcące według czasopisma “Perspektywy”:

 • Liceum Akademickie UMK
 • IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
 • X LO im. prof. Stefana Banacha
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
 • V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II
 • Franciszkańskie LO
 • Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II St. w ZSM
 • III Liceum Ogólnokształcące im. S. B. Lindego
 • VIII Liceum Ogólnokształcące

Najlepszymi technikami w Toruniu zostały:

 • Technikum nr 1 w ZS Ekonomicznych
 • Technikum nr 9 w ZS Inżynierii Środowiska
 • Technikum w ZSMEiE nr 5
 • Technikum w ZS Technicznych

Powyższy spis toruńskich szkół średnich został utworzony na podstawie wyników matur osiągniętych przez uczniów. Nie musisz jednak kierować się tą statystyką Jednak to też jest spore ułatwienie, które może pomóc przy wyborze odpowiedniej szkoły.

Uczelnia wyższa w Toruniu

Zajęcia z Programowania dla dzieci w ToruniuToruń jest miastem, do którego chętnie przyjeżdżają studenci z całej Polski. Miejscowość ta nie dość, że ma świetną lokalizację, to poziom edukacji na uczelni w Toruniu jest na najwyższym poziomie w polskim szkolnictwie.  Czy studia w państwowej szkole są ważne z perspektywy zatrudnienia w IT? Nie jest to ważne, ale decydując się na kierunek np.: informatyczny lub jakikolwiek inny ścisły – nauka programowania stanie się łatwiejsza. Lepsze okazują się studia na uczelni prywatnej w Toruniu. Program jest zdecydowanie lepiej dostosowany do wymagań rynkowych i oczekiwań przyszłych pracodawców. Studenci uczą się kodować z językach takich jak: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych. Jednak studia o profilu informatycznym nie są konieczne. Bowiem przeważająca część programistów nie ukończyła studiów na toruńskich uczelniach. Wielu z nich nie planowało też pracować w tej branży. A studia informatyczne czy programistyczne nie są potrzebne do tego, żeby zostać dobrym programistą. Tak naprawdę wystarczą odpowiednio dedykowane kursy i szkolenia. Pracodawcy z Torunia cenią u potencjalnego kandydata na stanowisko w IT praktyczną wiedzę. Popartą certyfikatami np.: z Microsoftu, Oracle, Cisco. Studia są w zasadzie ostatnim dokumentem, jaki pracodawca może wziąć pod uwagę.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Toruniu jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci w ToruniuPraca w branży IT ma coraz większą potrzebę zatrudniania programistów. Zagraniczne firmy mające swoje siedziby w Polsce np.: w Toruniu zabiegają o programistów i informatyków. To też jest dowód na to, że zawód ten jest niezwykle cenny na polskim rynku pracy. Branża IT charakteryzuje się tym, że to praca szuka pracownika. Toruńskie firmy mają bardzo duże zapotrzebowanie na programistów, w porównaniu z liczbą potrzebnych informatyków. Dlatego pracodawcy cenią umiejętność kodowania i swoim potencjalnym pracownikom oferują bardzo atrakcyjne warunki umowy. Jeżeli więc chcesz, żeby Twoje dziecko znalazło stabilną pracę, która zapewni mu niezależność finansową (zarobki na poziomie blisko 10 000 złotych) – to zadbaj o jego przyszłość już dziś. Zapisz swoją pociechę na kurs programowania w Toruniu i pozwól mu uczyć się tego, jakże opłacalnego zawodu. Im szybciej zacznie, tym łatwiej znajdzie pracę.

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

Telefon:
(+48) 502 959 231
pon-pt 10:00-16:00

E-mail
[email protected]

Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności