Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Szczecin

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która może pochwalić się najdłuższą obecnością w Polsce.

Wyróżnia nas program realizowany na zajęciach, jest on odpowiednio przystosowany do rynkowych wymagań i realiów.

Kurs z programowania w Szczecinie jest przeznaczony dla dzieci w wieku 9-14 lat i dla młodzieży w wieku 14-19 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Szczecinie od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Szczecinie.

Od 2020 roku prowadzimy w Szczecinie kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W SZCZECINIE

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży ze Szczecina okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


Nauka Programowania dla Dzieci w Szczecinie

Jaka jest sytuacja rynku pracy w Szczecinie? Co zrobić, aby Twoje dziecko miało dobrą, stabilną, rozwojową i dobrze płatną pracę?

Rynek pracy w Szczecinie

Kurs Programowania dla dzieci w SzczecinieSzczecin jest miastem leżącym w województwie zachodniopomorskim. Ze względu na swoje położenie, wiele firm prowadzi w nim swój biznes. Szczecin oferuje pracę osobom bez większych wymagań finansowych, doświadczenia czy wykształcenia. Znalezienie pracy na stanowisku sprzedawcy lub pracownika fizycznego nie jest zbyt dużym wyzwaniem. Jeżeli chcesz, żeby Twoja pociecha w przyszłości miała pracę, w której dobrze zarobi, a przede wszystkim będzie ją lubiła – to może okazać się, że w Szczecinie ciężko o taką posadę. Dlatego warto więc, zdecydować się na branżę, w której wysoka pensja jest czymś normalnym. Dobrą propozycją dla Ciebie i Twojego dziecka jest branża IT – programistyczna, informatyczna. Wynagrodzenie w tym zawodzie w Szczecinie (już na początku kariery) wynoszą tyle, co średnia krajowa. A osoby z większym stażem zarabiają ponad 10 000 złotych miesięcznie. W Szczecinie zarobki programistów nie są jedynym czynnikiem przemawiającym za tym, aby wybrać branżę IT. Zawód ten niesie za sobą też inne korzyści. Pracując na stanowisku programisty masz możliwość ciągle się rozwijać. Co więcej, praca ta daje elastyczność, niezależność i gwarantuje brak kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia.

Jak przekonać swojego malucha do nauki programowania? Co zrobić, żeby chciało się uczyć? Jak wygląda kariera programisty na poszczególnych szczeblach kariery? Tego dowiesz się w tekście poniżej.

System nauczania w Szczecinie

System nauczania w Polsce, jak i w Szczecinie jest taki sam. Zaczyna się od szkoły podstawowej trwającej 8 klas. I już na samym początku edukacji, dzieci mają do czynienia z programowaniem. Niestety program realizowany w podstawówkach jest dość mocno ograniczony. Dlatego nauka programowania nie jest zbyt efektywna. Niski poziom w dużej mierze zależy od nieodpowiednio wyedukowanej kadry pedagogów. Szkoły podstawowe w Szczecinie uczą programowania dzieci na lekcjach informatyki. Jednak uczniowie korzystają ze Scratcha, czyli uczą się programowania tylko i wyłącznie w języku graficznym. Porównując system edukacyjny naszych zachodnich sąsiadów – uczniowie brytyjscy korzystają na lekcjach informatycznych z platformy Microbit. Ta uczy ich kodowania za pomocą języka graficznego, Python i JavaScript.

Nasza szkoła w Szczecinie używa najlepszych metod edukacyjnych. Dlatego podobnie jak w szkołach Wielkiej Brytanii nauczamy dzieci programować za pomocą Platformy Microbit.

Kolejnym krokiem w polskim szkolnictwie jest szkoła średnia. Do wyboru Twoje dziecko ma: 4 – letnie liceum ogólnokształcące, 5 – letnie technikum lub 2 – letnią szkole branżową (zawodową). W Szczecinie działają licea i technika na doskonałym poziomie nauczania. Wybór szkoły w dużym stopniu jest zależy od Ciebie i Twojego dziecka. Jeżeli szukasz wsparcia  – skorzystaj z naszego artykułu “Liceum czy technikum”.

Najlepiej ocenione licea przez “Perspektywy” w mieście Szczecin:

 • XIII Liceum Ogólnokształcące
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
 • V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka
 • IX LO z Oddz. Dwujęz. im. Bohaterów Monte Cassino
 • XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi
 • Katolickie LO im. św. Maksymiliana Marii Kolbego
 • IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa
 • I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Najwyżej ocenione technika w Szczecinie to:

Technikum Zawodowe nr 4 w ZS nr 8 im. St. Staszica

 • Technikum Elektryczno-Elektroniczne w ZSE-E
 • Technikum Informatyczne SCI
 • Technikum w Centrum Edukacji „Zdroje”
 • Technikum Gastronomiczne w ZS nr 6 im. M. Reja
 • Technikum Hotelarskie w ZS nr 6 im. Mikołaja Reja
 • Technikum Zawodowe nr 1 w ZS Budowlanych
 • Technikum Ekonomiczne nr 1 w ZS nr 3

Powyższe szkoły zostały najwyżej ocenione przez magazyn “Perspektywy”, ponieważ uczniowie tych placówek najlepiej zdały maturę. Ten ranking może okazać się pomocnym podczas wybierania szkoły średniej dla Twojego dziecka.

Studia w Szczecinie

Zajęcia z Programowania dla dzieci w SzczecinieSzczecin jest miejscowością, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród polskich studentów. Ma świetną lokalizację i nauka na uniwersytecie szczecińskim jest na wysokim poziomie. Jednak studia na uczelni państwowej nie są ważne z perspektywy pracy w IT. Jedynie ułatwieniem mogą być studia na kierunkach ścisłych. Bo one upraszczają naukę programowania. Znacznie lepszym wyborem jest uczelnia prywatna w Szczecinie. Program realizowany w tego typu szkole jest lepiej dopasowany do wymogów polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Studenci uczą się programowania w języku: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i nie tylko. Jednak studia o tym profilu nie są konieczne. Spora liczba obecnych na rynku pracy programistów i informatyków nie posiada dyplomu z uczelni szczecińskiej o profilu informatycznym. Wielu z nich na początku swojej pracy zawodowej nie było związanych z IT, a dopiero później nauczyli się tego zawodu. Co więcej, do tego żeby zostać programistą nie trzeba mieć studiów, wystarczą odpowiednio ukończone kursy. Pracodawcy ze Szczecina bardziej skupiają się na umiejętnościach swoich kandydatów do pracy w IT. Najcenniejszymi dokumentami aplikacyjnymi są bowiem wszelkie certyfikaty, niż dyplom z jakiejkolwiek uczelni wyższej. Najważniejsze w tej pracy jest to, żeby mieć praktyczną wiedzę z zakresu programowania.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Szczecinie jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci w SzczeciniePraca w IT z biegiem lat ma coraz większe zapotrzebowanie na programistów. Ponadto, zagraniczne firmy bardzo chętnie zatrudniają polskich (również szczecińskich) programistów. To sprawia, że specjalizacja ta jest niezwykle cenna dla pracodawcy. Branża IT ma znacznie większą potrzebę zatrudniać programistów, w porównaniu do potrzebnych im informatyków. To też sprawia, że pracodawcy niezwykle cienia sobie taką umiejętność i wiedzę, dlatego, żeby utrzymać takiego pracownika oferują im bardzo atrakcyjną pensję i warunki umowy. Jeśli pragniesz, aby Twoje dziecko nie miało w przyszłości problemu ze znalezieniem pracy, która da mu możliwość zarabiania dobrych pieniędzy (w kwocie 10 000 zł i więcej) – to zadbaj o jego rozwój. Zapisz swojego malucha na kurs programowania w Szczecinie. Im szybciej zacznie naukę kodowania, tym szybciej znajdzie zatrudnienie, które da mu pełną satysfakcję i pozwoli osiągnąć wysoką pensję.

 

 

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności