Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Rzeszów

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży.

Wielu uczniów uczestniczących w naszych kursach z programowania może powiedzieć jak duże mamy doświadczenie w tej dziedzinie.

Nauczamy dzieci w wieku od 9 do 14 lat oraz młodzież w wieku od 14 do 19 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Rzeszowie od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Rzeszowie.

Od 2020 roku prowadzimy w Rzeszowie kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W RZESZOWIE

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


Nauka Programowania dla Dzieci w Rzeszowie

Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Rzeszowie? Jak pokierować swoim dzieckiem, aby w przyszłości miało dobrą i dobrze płatna pracę?

Rynek pracy w Rzeszowie

Informatyka dla dzieci w RzeszowieRzeszów jest jednym z największych miast leżących w południowo – wschodniej Polsce. Z powodu swojej lokalizacji oraz działalności wielu firm, Rzeszów zapewnia swoim mieszkańcom wiele miejsc pracy. Tak więc osoby nawet nie posiadające wykształcenia, doświadczenia, bez wygórowanych wymagań finansowych bez problemu znajdą w Rzeszowie pracę. Jednak jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko, w przyszłości miało pracę, która da możliwość wysokich zarobków oraz stabilizację zawodową – to nagle okazuje się, że w Rzeszowie nie ma zbyt dużo takich ofert. Dlatego trzeba już od początku kariery stawać na bardziej rozwojową branżę, w której wysoka pensja jest w standardzie. Doskonałą propozycją dla Ciebie (troskliwego rodzica) jest branża IT (informatyczna, programistyczna). Wynagrodzenie specjalistów od informatyki i programowania w Rzeszowie, już na najniższym szczeblu kariery są rzędu średnich zarobków w kraju, natomiast osoby z większym doświadczeniem zawodowym zarabiają 10 i więcej tysięcy polskich złotych w skali miesiąca. Zarobki rzeszowskich programistów nie są też najważniejsze w chwili podejmowania decyzji, jaką drogą edukacyjną powinno iść Twoje dziecko. Branża IT w Rzeszowie ma też wiele innych korzyści, a mianowicie chodzi o nieustanny rozwój, elastyczność, stabilizację zawodową i finansową oraz brak kłopotów ze znalezieniem pracy w wyuczonym zawodzie.

Jak więc przekonać swoje dziecko do nauki programowania? Co zrobić, żeby chętnie uczyło się kodować? Jak wygląda kariera zawodowa programisty? Na te pytania odpowiedź jest poniżej.

System szkolnictwa w Rzeszowie

Kurs Programowania dla dzieci w RzeszowieSystem szkolnictwa zarówno w Rzeszowie jak i pozostałych miastach jest taki sam. To znaczy, polscy uczniowie rozpoczynają swoją edukację w szkole podstawowej składającej się z 8 klas. Już na etapie wczesnoszkolnym programowanie jest ujęte w programie nauczania. Niestety, wadą jest to, że program ten jest dość mocno okrojony. Dlatego edukacja związana z programowaniem nie jest miarodajna. Szkoły podstawowe w Rzeszowie uczą swoich uczniów kodować w Scratchu – jednak nauka ta oparta jest na kodowaniu tylko w języku graficznym. Uczniowie brytyjskich szkół (dla porównania) od samego początku uczą się programowania na platformie Microbit. Tam poza graficznym językiem, uczniowie używają języka Python i JavaScript.

Nasza szkoła (w Rzeszowie) podobnie jak w Wielkiej Brytanii uczy kodować za pomocą programu Microbit.

Kolejnym etapem w edukacji Twojej pociechy jest szkoła średnia. Polskie szkolnictwo oferuje do wyboru: 4 – letnie liceum ogólnokształcące, 5 – letnie technikum lub 2 – letnią zawodówkę. W Rzeszowie działają na bardzo dobrym poziomie edukacyjnym zarówno szkoły ogólnokształcące (licea), jak i technika. Podczas wybierania odpowiedniej szkoły warto zwrócić uwagę, że pracę w IT ułatwić może doświadczenie zdobyte w technikum. Możesz skorzystać z naszego artykułu “Liceum czy technikum” – to może ułatwić Tobie i Twojemu dziecku podjąć decyzję podczas wyboru szkoły średniej.

Najwyżej ocenione szkoły ogólnokształcące w Rzeszowie:

 • LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek
 • II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli
 • IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
 • I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego
 • III LO im. Cypriana Kamila Norwida
 • Akademickie Liceum Ogólnokształcące
 • VI Liceum Ogólnokształcące
 • Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II St. w ZSM nr 1

Najlepszymi technikami w Rzeszowie według magazynu “Perspektywy” zostały:

 • Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych
 • Technikum nr 5 w ZSE im. Marii Skłodowskiej-Curie
 • Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. A. Towarnickiego
 • Technikum nr 7 w ZS Mech. im. gen. Wł. Andersa
 • Technikum nr 10 w ZS Spożywczych im. T. Rylskiego
 • Technikum nr 2 w ZS nr 2
 • Technikum nr 4 w ZS Gosp. im. M. Spytka Ligęzy

Wymienione szkoły zostały najlepiej ocenione, ponieważ uczniowie tych rzeszowskich szkół najlepiej zdały egzamin maturalny. To też może być dla Ciebie i Twojego dziecka ułatwieniem w chwili wybierania szkoły średniej.

Studia wyższe w Rzeszowie

Zajęcia z Programowania dla dzieci w RzeszowieRzeszów jest miejscowością, do której chętnie zjeżdżają się studenci z całej Polski. Powodem tego jest dobra lokalizacja oraz to, że rzeszowski uniwersytet naucza na bardzo wysokim poziomie. Ale czy studia państwowe pomagają w pracy IT? Studiowanie np: informatyki ułatwia naukę programowania. Jednak i tak nie jest to kwestia kluczowa. Lepsze są studia prywatne. Dlaczego? Program jest znacznie lepiej dopasowany do rynku pracy i wymagań przyszłych pracodawców. Studenci uczą się programować w języku np.: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET oraz wielu innych. Jednak wielu pracowników IT nie kończyło szkoły wyższej w Rzeszowie. Znaczna część programistów dużo później zdecydowała się na pracę w tym zawodzie. A studia informatyczne wcale nie są kluczowe, bowiem wystarczy ukończyć odpowiedni kurs, żeby zostać dobrym programistą. Praca w IT z biegiem czasu ma coraz większe zapotrzebowanie na programistów. Wiele zagranicznych firm chętnie zatrudnia polskich programistów i informatyków. Praca na tym stanowisku jest niezwykle cenna. Charakterystyczne dla IT jest to, że króluje w nim popyt. Oznacza to, że firmy znacznie więcej potrzebują programistów w porównaniu z informatykami. W tym przypadku firma zabiega o swojego pracownika. Aby go utrzymać, proponuje atrakcyjne warunki zatrudnienia i wysokie wynagrodzenie. To pracownik dyktuje warunki, a nie pracodawca. Tak więc, jeżeli pragniesz, żeby w przyszłości Twój maluch miał stabilną i dobrze płatną pracę (na poziomie 10 000 złotych) – to już namów go do nauki programowania.

Zapisz dziecko na kurs kodowania z Rzeszowie. Im szybciej zacznie się uczyć tego zawodu, tym prędzej znajdzie dobrą pracę z wysoką pensją.

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności