Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Radom

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, posiadamy największy staż względem innych konkurencyjnych placówek.

Czynnikiem wyróżniającym naszą szkołę jest odpowiednio przystosowany do realiów polskiego rynku pracy program.

Kursy z programowania na terenie Radomia są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-14 lat i dla młodzieży w wieku 14-19 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Radomiu od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Radomiu.

Od 2020 roku prowadzimy w Radomiu kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W RADOMIU

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Radomia i okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


Nauka Programowania dla Dzieci w Radomiu

Co zrobić aby, dziecko w przyszłości dobrze zarabiało? Jak pokierować jego karierą zawodową? Co warto wiedzieć o realiach rynkowych w Radomiu?

Rynek pracy w Radomiu

Radom położony jest w centralno – wschodniej części naszego kraju, w województwie mazowieckim. Ze względu działania wielu przedsiębiorców – Radom oferuje pracę osobom mniej wykształconym, bez większego doświadczenia. Ludzie bez większych ambicji mogą dostać w Radomiu pracę np.: na stanowisku pracownika fizycznego. Natomiast jeżeli chcesz żeby Twoje dziecko miało w przyszłości pracę, która zapewni mu wysokie zarobki – to okazuje się, że o taką posadę w Radomiu nie jest łatwo. Trzeba więc zdecydować się na branżę, w której wysoka pensja jest w standardzie. Doskonała alternatywą do Ciebie, jako rodzica szukającego odpowiedniej ścieżki edukacji dla dziecka jest branża IT (informatyczna). Płaca specjalistów od informatyki i programowania w Radomiu już od samego początku są na poziomie średniej krajowej. Z kolei osoby z doświadczeniem zarabiają blisko 10 000 złotych miesięcznie. Zarobki programistów z Radomia nie są jednak jedynym elementem, jaki możesz rozważyć. Branża ta daje też możliwość nieustannego rozwijania się, niezależność oraz gwarancję tego, że w przyszłości nie będzie miało Twoje dziecko kłopotów związanych ze znalezieniem pracy.

Jak zachęcić dziecko do tego, żeby chciało uczyć się programowania? Co zrobić żeby ta nauka była w pełni efektywna? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Szkolnictwo w Radomiu

Szkolnictwo w Radomiu funkcjonuje tak samo, jak w innych polskich miastach. Edukacja radomskich dzieci rozpoczyna się w szkole podstawowej i trwa 8 lat. I już w zasadzie na etapie wczesnoszkolnym dzieci uczą się programować na lekcjach informatyki. Niestety, nauka ta nie jest zbyt efektywna. Dlaczego? Ponieważ szkoły podstawowe nie są odpowiednio przystosowane pod względem technicznym do tego typu zajęć. Radomskie podstawówki uczą swoich podopiecznych programowania. Niestety nauka kodowania polega na korzystaniu ze Scratcha, czyli programu do programowania tylko w języku graficznym. Uczniowie z Wielkiej Brytanii już od najmłodszych lat uczą się na lekcji informatyki kodować za pomocą platformy Microbit. Uczniowie mają możliwość nauki programowania z użyciem języka graficznego oraz Python i JavaScript.

W naszej szkole w Radomiu stosujemy najlepsze metody nauczania. Dlatego, tak jak nasi sąsiedzi z zachodu, używamy platformę Microbit.

Zaraz po szkole podstawowej Twoje dziecko powinno rozpocząć naukę w szkole średniej. Polskie szkolnictwo oferuje do wyboru:

 1. 4 – letnie liceum ogólnokształcące
 2. 5 – letnie technikum
 3. 2 – letnią szkołę o profilu stricte zawodowym.

W Radomiu dostępne są zarówno licea, jak i technika, które nauczają na bardzo wysokim poziomie edukacyjnym. Jednak wybór szkoły nie należy tylko do Ciebie, ale też od Twojego dziecka.

Potrzebujesz pomocy w wyborze szkoły średniej – skorzystaj z naszego wpisu w blogu zatytułowanego : Liceum czy technikum.

Najlepsze szkoły ogólnokształcące w Radomiu to:

 • VI LO z Oddz. Dwujęz. im. Jana Kochanowskiego
 • Katolickie LO im. św. Filipa Neri
 • IV LO im. dra Tytusa Chałubińskiego
 • III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego

Najwyżej ocenionymi technikami według magazynu “Perspektywy” okazały się:

 • Technikum w ZSE
 • Technikum w ZS Technicznych im. T. Kościuszki
 • Technikum w ZS Spożywczych i Hotelarskich
 • Technikum w ZS Ekonomicznych

Powyższe szkoły zostały uznane za najlepsze w rankingu, ponieważ uczniowie osiągnęli w nich najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego. Taka lista może ułatwić Tobie oraz Twojemu dziecku wybór odpowiedniej szkoły. Jednak nie musi być to czynnik decydujący.

Szkoła wyższa w Radomiu

Radom chętnie jest wybierany przez polskich studentów. Wybierają go ze względu na świetną lokalizację oraz wysoką jakość nauczania na radomskim uniwersytecie. Czy z perspektywy pracy w IT warto wybrać państwową szkołę wyższą? Nie jest to czynnik decydujący, ale studiowanie np.: kierunku związanego z informatyką niewątpliwie ułatwi naukę programowania. Znacznie lepiej wybrać uczelnie prywatną w Radomiu. Tok studiów jest znacznie lepiej dostosowany do obecnych wymagań pracodawców. Profesorska kadra naucza m.in.: języków Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET oraz wielu innych. Jednak spora część obecnych na polskim rynku pracy programistów i informatyków, nie ma dyplomu z radomskich uczelni. Dlaczego tak jest? Ponieważ znaczna część nie planowała pracować w IT, a pomysł wpadł im do głowy nieco później. Ponadto, studia informatyczne nie są potrzebne do tego, aby pracować na stanowisku programisty w Radomiu. Tego zawodu można nauczyć się na odpowiednio dedykowanych kursach i szkoleniach. Właściciele Radomskich firm dużo bardziej zwracają uwagę na umiejętności potencjalnych kandydatów. Znacznie bardziej uznawane są wszelkie certyfikaty, które są bardziej wartościowe dla pracodawcy. W tym zawodzie liczy się wiedza z zakresu programowania.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Radomiu jest tak ważna?

Praca w IT obecnie zwiększa zapotrzebowanie na osoby umiejące kodować. To też sprawia, że praca na tym stanowisku jest i będzie pożądana.  Firmy w Radomiu mają ciągłe braki w branży IT. Nieustannie poszukują programistów, oferując im przy tym bardzo atrakcyjne warunki związane z zatrudnieniem. To pracodawcy zabiegają o akceptację pracownika, a nie odwrotnie. Jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha w przyszłości posiadała pracę, która da mu wysokie zarobki (na poziomie 10000 złotych) i stabilizację zawodową to nakieruj go na właściwa ścieżkę zawodową. Im szybciej zacznie uczyć się programowania, tym prędzej znajdzie dobrze płatną pracę.

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności