Programowanie dla Dzieci Poznań

 

Akademia Informatyki – Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która może pochwalić się najdłuższym stażem w państwie. Znaczna część uczniów uczestniczących na naszych kursach w całym kraju może potwierdzić, że posiadamy wielkie doświadczenie z zakresu programowania. Program realizowany na kursie programowania jest idealnie dopasowany do wymagań rynku pracy w Polsce. Na naszych zajęciach nie korzystamy z prostych metod nauczycielskich typu: zabawa robotami czy gra w minecrafta lub robloxa. Choć inne szkoły uważają, że jest to dobra metoda nauczania dzieci. Dlatego, naszymi klientami są rodziny, które chcą żeby ich dziecko uczyło się programować, a nie bawić. Uczymy je programować w językach, które obecnie są używane w przez programistów w ich codziennej pracy zarobkowej. Kierowane są do dzieci w wieku 9-14 lat i młodzieży w wieku 14-19 lat.

Kurs Programowania dla Dzieci

9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej prowadzimy na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od platformy Scratch używanej w polskich szkołach. Micro:bit pozwala zarówno na programowanie  w wizualnym języku programowania,  jak i w językach Javascript oraz Python.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

12 – 14 lat (7 – 8 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej prowadzimy w języku Java, który jest obecnie najbardziej popularnym językiem programowania na rynku pracy.  Najwięcej ofert pracy w Poznaniu jest skierowanych do programistów Java.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Programowania dla Młodzieży

14 – 18 lat (Liceum i Technikum)

Kurs programowania dla młodzieży w Poznaniu dedykowany jest dla uczniów liceum i technikum. Zajęcia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania. Na kursie programowania dla młodzieży uczymy Javy od elementarnych podstaw, aż do programowania aplikacji webowych.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS


Nauka Programowania dla Dzieci w Poznaniu

Co należy wiedzieć o poznańskim rynku pracy? Co zrobić, żeby Twoja pociecha miała dobrze płatną i stabilną pracę, która dodatkowo da jej perspektywę nieustannego rozwoju?

Rynek pracy w Poznaniu

Poznań jest miastem położonym w zachodniej części Polski. Ze względu na swoją lokalizację oraz obecność wielu przedsiębiorców – Poznań daje wiele miejsc pracy ludziom bez wykształcenia i doświadczenia. A także takim, którzy nie mają zbyt wysokich wymagań finansowych. Jednak jeżeli chcesz, aby Twoja córka czy syn w przyszłości posiadało satysfakcjonującą go pracę oraz dającą możliwość zarabiania naprawdę konkretnych pieniędzy – to okazuje się, że znalezienie pracy w Poznaniu może być nie lada wyzwaniem. Dlatego w takim wypadku trzeba postawić na branżę, w której wysokie zarobki są czymś oczywistym. Dobrą propozycją dla Ciebie, jako troskliwego rodzica szukającego najlepszej drogi zawodowej dla swojego dziecka, jest branża IT. Płaca specjalistów od informatyki i programowania w Poznaniu właściwie już na samym początku plasuje się na poziomie średniej krajowej. A z upływem czasu i nabierania większego doświadczenia pensja może przekraczać kwotę 10 000 złotych. Wynagrodzenie poznańskich programistów nie jest jednak jedynym czynnikiem jaki możesz wziąć pod uwagę w chwili podejmowania decyzji, jaką drogę edukacyjną i zawodową powinno iść Twoje dziecko. Branża ta w Poznaniu daje też możliwość nieustannego rozwoju, niezależność, elastyczność i brak kłopotu ze znalezieniem zatrudnienia w zawodzie.

Jak zachęcić dziecko do nauki programowania? Co zrobić, żeby chciało się uczyć tego zawodu? Jak wygląda droga zawodowa programisty? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Szkolnictwo w Poznaniu

Kurs Programowania dla dzieci w PoznaniuSzkolnictwo w Poznaniu wygląda tak samo, jak w innych polskich miastach. Edukacja rozpoczyna się w szkole podstawowej, która składa się z 8 klas. Już na etapie wczesnoszkolnym zaczyna się  nauka programowania, którą poznańskie szkoły mają w swoim programie nauczania. Wadą tego programu jest jednak to, że nauka programowania na lekcjach informatyki jest nieefektywna. Powodem tego jest m.in.: brak odpowiednio wyszkolonej kadry nauczycielskiej. Poznańskie szkoły podstawowe uczą programowania od najmłodszych lat. Jednak uczniowie podczas zajęć uczą się kodować tylko w Scratchu, czyli za pomocą języka graficznego. Porównując – Brytyjczycy od samego początku edukują swoje maluchy programowania za pomocą platformy Microbit. Łączy ona w sobie język graficzny, Python oraz JavaScript.

W naszej szkole w Poznaniu korzystamy tylko i wyłącznie z najlepszych technik i programów edukacyjnych. Uczymy programowania za pomocą platformy Microbit, po to aby lekcje kodowania były najbardziej efektywne.

Kolejnym krokiem na drodze polskich uczniów jest szkoła średnia. Do wyboru mają oni: 4 – letnie liceum ogólnokształcące, 5 letnie technikum oraz 2 – letnią szkołę uczącą zawodu. W Poznaniu działają na bardzo dobrym poziomie edukacyjnym licea i technika. Wybranie odpowiedniej placówki w dużym stopniu zależy nie tylko od Ciebie, ale i Twojego dziecka. Chodzić zwróć uwagę, że pracę w IT może ułatwić mu zdobyte doświadczenie w szkole technicznej.

Jeżeli szukasz pomocy w wybraniu odpowiedniej placówki oświatowej – skorzystaj z naszego artykułu : Liceum czy technikum.

Najwyżej ocenione przez magazyn “Perspektywy” licea w Poznaniu to:

  • – XVI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charlesa de Gaulle’a (70. miejsce)
  • – I LO im. Karola Marcinkowskiego (89. miejsce)
  • – III LO im. św. Jana Kantego (133. miejsce)
  • – Publiczne Salezjańskie LO im. bł. Piątki Poznańskiej (156. miejsce)
  • – VI LO im. I. J. Paderewskiego (174. miejsce)
  • – LO Sióstr Urszulanek U. Rz. (194. miejsce)
  • – VII LO im Dąbrówki (215. miejsce)

Najlepszymi technikami okazały się:

  • Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji w Poznaniu
  • Technikum Budowlane im. gen. Andersa w ZSB nr 1
  • Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w ZSE

Powyżej wymienione szkoły średnie zostały uznane za najlepsze, ze względu na wyniki osiągnięte przez uczniów z Poznania z egzaminu maturalnego. Jednak nie musisz brać pod uwagę tego czynnika podczas wybierania szkoły średniej dla swojego dziecka.

Studia wyższe w Poznaniu

Zajęcia z Programowania dla dzieci w PoznaniuPoznań jest miastem, który chętnie jest oblegany przez studentów z całej Polski. Powodem tego jest znakomita lokalizacja oraz to, że uczelnie w Poznaniu kształcą swoich studentów na wysokim poziomie. Ale czy do pracy w IT potrzebne są państwowe studia? Otóż nie, nie jest to kwestia decydująca. Jednak studia informatyczne w Poznaniu ułatwią naukę programowania. Zdecydowanie lepszym wyborem są studia na poznańskim uniwersytecie prywatnym. Program realizowany w tego typu szkołach jest lepiej dopasowany do wymagań rynku pracy i oczekiwań ewentualnych pracodawców. Studenci potrafią programować za pomocą języków takich jak: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych. Warto też zwrócić uwagę, że większość aktywnych na rynku pracy programistów i informatyków nie posiada dyplomu, który świadczyłby o tym, że skończyli oni studia w Poznaniu. Dlaczego? Bo po pierwsze – nie wiązała swojej przyszłości z programowaniem. A po drugie – studia o profilu informatycznym nie są potrzebne, do tego, żeby zostać dobrym programistą i pracować w Poznaniu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest ukończenie kursu w tym kierunku. Pracodawcy z Poznania cenią u swoich kandydatów umiejętności. Znacznie ważniejsze są dla nich wszelkie certyfikaty np.: z Microsoftu, Oracle i Cisco, niż jakikolwiek dyplom z tytułem magistra. W tym zawodzie liczy się tylko praktyczna wiedza z zakresu programowania.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Poznaniu jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci w PoznaniuDziały IT mają coraz większe zapotrzebowanie na programistów. Obecnie zagraniczne firmy otwierają swoje centrale w Polsce, po to, aby pozyskać profesjonalnych pracowników umiejących programować. To też jest dowód na to, że praca programisty w Poznaniu i pozostałych polskich miastach niezwykle opłacalna.   W branży IT, jako jednej z niewielu przewagę ma popyt nad podażą. Firmy działające na terenie Poznania potrzebują programistów. Dlatego to pracodawca stara się o pracownia, a nie odwrotnie. Twoje dziecko może mieć stabilne zatrudnienie z branży, która zapewni mu nieustanny rozwój i dodatkowo pozwoli mu pracować za dobre pieniądze (na poziomie 10 000 złotych).

Zadbaj o przyszłość swojego dziecka i zapisz go na kurs programowania w Poznaniu. Zacznij kształtować jego karierę zawodową. Im szybciej rozpocznie naukę kodowania tym szybciej dostanie pracę, która nie stanie mu na przeszkodzie w realizowaniu jego marzeń.

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

Telefon:
(+48) 502 959 231
pon-pt 10:00-16:00

E-mail
[email protected]

Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności