Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Olsztyn

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży.

Posiadamy idealnie dopasowany program nauczania, który idealnie wpasowuje się w wymagania rynkowe – i to nas wyróżnia.

Kurs z programowania w Olsztynie jest dla dzieci w wieku 9-14 i dla młodzieży z przedziału wiekowego 14-19 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Olsztynie od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Olsztynie.

Od 2020 roku prowadzimy w Olsztynie kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W OLSZTYNIE

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Olsztyna okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Olsztynie

Jak odpowiednio nakierować dziecko, aby w przyszłości miało dobrą i dobrze płatną pracę? Co w takim wypadku trzeba wiedzieć o rynku pracy w Olsztynie?

Rynek pracy w Olsztynie

Olsztyn jest największym miastem położonym w województwie warmińsko – mazurskim. Jest centralnym ośrodkiem, w którym znajduje się wiele firm. Oferują one pracę osobom nie posiadającym odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia i nie mających zbyt wysokich wymagań dotyczących wynagrodzenia. Dlatego bez większego problemu mogą oni dostać pracę na stanowisku np.: sprzedawcy lub innego pracownika fizycznego. Natomiast jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko w przyszłości miało pracę na stanowisku, które da mu satysfakcję i dobre zarobki to może okazać się, że w Olsztynie trudno o taką posadę. Warto więc, wybrać branżę, w której wysoka pensja jest czymś normalnym. Branża IT będzie najlepszym wyborem dla Twojej pociechy. Zarobki osób specjalizujących się w informatyce i programowaniu w Olsztynie, w zasadzie już na samym początku kariery zawodowej, wynoszą kilka tysięcy złotych. W przypadku osób z większym doświadczeniem, pensja często przekracza sumę 10 000 złotych miesięcznie. Wynagrodzenie olsztyńskich programistów wcale nie jest jedynym czynnikiem, który może zadecydować o tym, żeby zacząć namawiać swoje dziecko do nauki tego zawodu. Branża IT w Olsztynie daje również możliwość ciągłego rozwoju, niezależność, elastyczność i brak problemu dotyczącego zatrudnienia.

Jak skłonić swojego malucha do nauki programowania? Co zrobić, aby chętnie się uczyło kodowania? Jak wygląda kariera zawodowa programisty w Olsztynie? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Edukacja w Olsztynie

Kurs Programowania dla dzieci w OlsztynieW każdym polskim mieście system szkolnictwa jest taki sam. Edukacja ucznia zaczyna się w szkole podstawowej, która obecnie trwa 8 lat. I już na tym etapie rozpoczyna się nauka programowania (szkoły w Olsztynie mają to w swoim programie nauczania). Jedynie wadą jest to, że ten program jest dość mocno uproszczony, przez co nauka programowania jest nieefektywna. Szkoły w Olszynie uczą dzieci programować. Jednak nauka ta polega na kodowaniu tylko i wyłącznie w języku graficznym. Uczniowie z W. Brytanii – w przeciwieństwie do uczniów polskich szkół – uczą się programować za pomocą platformy Microbit. Ten program umożliwia naukę w języku graficznym oraz Python i JavaScript.

Nasza szkoła w Olsztynie korzysta z najlepszych metod nauczania. Dlatego podobnie jak nasi angielscy sąsiedzi korzystamy z platformy, dzięki której nasi uczniowie kodują za pomocą języka graficznego i wielu innych – chodzi o platformę Microbit.

Kolejną szkołą na drodze edukacji Twojego dziecka jest szkoła średnia. Do wyboru ma: 4 – letnie liceum, 5 – letnie technikum oraz 2 – letnia szkołę o profilu zawodowym.  W Olsztynie dobrą opinią cieszą się zarówno ogólniaki, jak i szkoły techniczne. Wybór odpowiedniej placówki zależy od Ciebie i Twojej pociechy. Jednak pracę w IT niewątpliwie ułatwi mu doświadczenie zdobyte w technikum np.: na zajęciach praktycznych.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia, bo nie wiesz jaką szkołę wybrać – skorzystaj z naszego artykułu “Liceum czy technikum”.

Najlepsze licea ogólnokształcące według magazynu “Perspektywy”:

  • XII LO im. Marii i Georga Dietrichów
  • II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  • I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza
  • IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie
  • XIII LO Katolickie im. Św. Rodziny

Natomiast najlepszymi szkołami technicznymi w Olsztynie okazały się:

  • Technikum nr 8 w ZS Chemicznych i Ogólnokszt.
  • Technikum nr 7 im. Mikołaja Kopernika w ZS Ekon.
  • Technikum nr 2 w ZS Ekonomiczno-Handlowych

Powyższy ranking szkół licealnych oraz techników został utworzony na podstawie wyników z egzaminu dojrzałości przez uczniów z Olsztyna.

Szkoła wyższa w Olsztynie

Zajęcia z Programowania dla dzieci w OlsztynieOlsztyn jest największym wojewódzkim miastem. Z roku na rok coraz więcej zjeżdża do niego studentów z całej Polski. Uczniowie Ci wybierają to miasto ze względu na jego świetną lokalizację oraz na wysoki poziom kształcenia na olsztyńskim uniwersytecie. Czy wybór państwowego uniwerka w przyszłości wpłynie na zatrudnienie w IT? Nie, ale wybierając kierunek np.: informatyczny pomoże w nauce programowania – będzie ona nieco łatwiejsza. Uczelnie prywatne w Olsztynie są z kolei lepiej dostosowane do wymagań rynkowych. Tok studiów realizowany w takiej szkole bardziej wpasowuje się do oczekiwań potencjalnych pracodawców. Absolwenci kończą naukę i potrafią kodować za pomocą języka np.: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET. Jednak ogromna część programistów i informatyków nie ma dyplomu świadczącym o ukończonych studiach w Olsztynie, które byłyby związane z informatyką. Dlaczego tak jest? Bo większość obecnych programistów wcześniej nie planowała swojej kariery zawodowej z IT. Kodowania można nauczyć na specjalnych kursach. Studia informatyczne wcale nie są potrzebne. Osoby chcące zatrudnić informatyka czy też programistę przede wszystkim zwracają uwagę na faktyczne umiejętności. Bardziej cenne są dla nich wszelkie certyfikaty np.: z Microsoftu, Oracle czy Cisco, niż dyplom ukończonych studiów. W tym zawodzie najważniejsze jest to, by posiadać praktyczną wiedzę z zakresu programowania. Praca w IT ma coraz większe zapotrzebowanie na osoby umiejące programować. Coraz więcej firm z zagranicy ma swoje oddziały zarówno w Olsztynie, jak i innych polskich miastach. Przedsiębiorcy chętnie zatrudniają naszych programistów oferując im wysokie pensje.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Olsztynie jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci w OlsztynieOlsztyńskie firmy mają ogromne zapotrzebowanie na osoby potrafiące programować. To też sprawia, że pracodawcy zabiegają o pracownika. Oferują im bardzo wysokie zarobki oraz chcą ich zatrudnić na bardzo atrakcyjnych warunkach. To pracodawca prosi pracownika o to, żeby chciał z nim pracować.  Jeżeli więc chcesz, żeby w przyszłości Twoje dziecko miało pewne zatrudnienie w branży, która go rozwinie i dodatkowo zapewni atrakcyjne warunki finansowe – to zadbaj o jego odpowiednią edukację.  Zapisz swoją pociechę na kurs programowania i pozwól mu już kształtować swoją drogę zawodową. Im szybciej zacznie się uczyć, tym szybciej znajdzie pracę, która pozwoli mu na realizację swoich marzeń.

 

 

 

 

 

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności