Programowanie dla Dzieci Lublin

 

Akademia Informatyki jest Akademią IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży. Wyróżnia nas autorski program zajęć, który ułożyliśmy pod wymagania aktualnego rynku pracy. Nasze kursy stronią od zabaw robocikami, czy też od grania w minecrafta. Więcej w takich zajęciach zabawy niż nauki. My natomiast uczymy języków programowania, które są używane przez zawodowych programistów na co dzień w pracy. Kursy Programowania dla dzieci i młodzieży w Lublinie skierowane są do dzieci w wieku 9-14 lat oraz do młodzieży w wieku 14-19 lat.

Kurs Programowania dla Dzieci

9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

  Kursy programowania dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej prowadzimy na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od platformy Scratch używanej w polskich szkołach. Micro:bit pozwala zarówno na programowanie  w wizualnym języku programowania,  jak i w językach Javascript oraz Python.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

12 – 14 lat (7 – 8 klasa Szkoły Podstawowej)

  Kursy programowania dla dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej prowadzimy w języku Java, który jest obecnie najbardziej popularnym językiem programowania na rynku pracy.  Najwięcej ofert pracy w Lublinie jest skierowanych do programistów Java.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Programowania dla Młodzieży

14 – 18 lat (Liceum i Technikum)

  Kurs programowania dla młodzieży w Lublinie dedykowany jest dla uczniów liceum i technikum. Zajęcia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania. Na kursie programowania dla młodzieży uczymy Javy od elementarnych podstaw, aż do programowania aplikacji webowych.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Lublinie

Jak pokierować swoje dziecko w dorosłym życiu? Co warto wiedzieć o sytuacji na rynku pracy w Lublinie? Jaka branża daje możliwość, aby zarabiać ponad średnią krajową?

Branża informatyczna w Polsce

Od lat zawody informatyczne są w czołówce najlepiej opłacanych i najbardziej perspektywicznych zawodów w Polsce i na świecie. Szybki rozwój strefy IT i jej bardzo szeroki zakres od życia codziennego po specjalistyczne procesy wpływa na duże zapotrzebowanie na dobrych specjalistów. Popyt w tym zawodzie w Polsce napędzany jest także przez zagraniczne firmy, które ze względu na dużo niższe koszty utrzymania działów IT w naszym kraju, decydują się właśnie w Polsce otwierać część swoich działalności. Dlatego występuje rosnące zapotrzebowanie na specjalistów IT. Jest to jedna z najlepiej opłacających swoich pracowników branża. Według raportu Forbes zarobki te znacznie przekraczają średnią krajowa, i np w 2017 r. wynosiły: starsi programiści pracujący w technologii JAVA: 9,5–12,2 tys. zł brutto, programiści aplikacji mobilnych: 8–13,5 tys. zł, starsi programiści C/C++ : 9,5–11,6 tys. zł. Jak dostać się do tej elitarnej grupy i cieszyć się dobrymi zarobkami i dużymi możliwościami zawodowymi? W branży IT w znacznie większym stopniu niż wykształcenie liczą się konkretne umiejętności, jednak te gdzieś trzeba zdobyć. Samodzielna nauka to trochę za mało, aby stać się wybitnym specjalistą .

System kształcenia w Lublinie

Kurs Programowania dla dzieci w LublinieJak więc wygląda ścieżka kształcenia dobrego informatyka kształcącego się w Lublinie? Początek zdobywania wiedzy informatycznej zaczyna się już w szkole podstawowej, gdzie w programie jest informatyka i programowanie. Niestety poziom zdobywanej wiedzy zależy w dużej części od umiejętności nauczyciela, który w tym przypadku często nie jest specjalistą. Dużo lepsze perspektywy daje już szkoła średnia, gdzie można wybrać już kierunek kształcenia pod kątem przyszłych studiów i pracy. Najlepiej wybierać szkołę, która oprócz przedmiotów informatycznych ma też wysoki poziom nauczania matematyki, fizyki i języków obcych, szczególnie angielskiego. Ułatwi to później dostanie się na dobre studia. Według rankingu Perspektywy 2018 najlepsze szkoły średnie w Lublinie to: wśród szkół ogólnokształcących- Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego, wśród techników – Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. Bardziej profilowo działa już Technikum Energetyczno-Informatyczne.

 

Szkoła wyższa w Lublinie

Zajęcia z Programowania dla dzieci w LublinieDobrze zdana matura otwiera drogę na wszystkie uczelnie w Lublinie. Nasze miasto to największy i najprężniej rozwijający się ośrodek akademicki po wschodniej stronie kraju. Oprócz uczelni państwowych takich jak UMCS, KUL, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny i Politechnika Lubelska, działa wiele uczelni prywatnych, np Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola , Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie itd. Większość tych uczelni ma w ofercie kierunki informatyczne.

Poniżej zestawienie kierunków informatycznych na lubelskich uczelniach:
1. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej:

 • e-edytorstwo i techniki redakcyjne
 • geoinformatyka
 • informatyka
 • społeczeństwo informacyjne
 • technologie cyfrowe w animacji kultury

2. Politechnika Lubelska:

 • edukacja techniczno-informatyczna
 • informatyka

3.Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości I Administracji W Lublinie:

 • computer science
 • informatyka

4.Wyższa Szkoła Ekonomii I Innowacji W Lublinie:

 • computer science
 • informatyka

5.Katolicki Uniwersytet Lubelski:

 • informatyka

W Lublinie umiejętności informatyczne można zdobywać także na studiach podyplomowych. Oferta uczelni wygląda następująco:

1.Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej:

 • administrowanie sieciami komputerowymi – studia podyplomowe
 • analiza danych – studia podyplomowe
 • kształcenie zdalne w edukacji – studia podyplomowe
 • programowanie i bazy danych – studia podyplomowe
 • programowanie i informatyka w szkole – studia podyplomowe

2.Politechnika Lubelska

 • administrowanie sieciami komputerowymi – studia podyplomowe
 • elektroenergetyka – studia podyplomowe
 • systemy sterowania i nadzoru w budynkach – studia podyplomowe
 • technologie energii odnawialnych – studia podyplomowe
 • telekomunikacja światłowodowa – studia podyplomowe
 • współczesne technologie informatyczne – tworzenie aplikacji mobilnych – studia podyplomowe

3.Wyższa Szkoła Ekonomii I Innowacji W Lublinie

 • grafika komputerowa – studia podyplomowe

Lublin daje także duże możliwości podniesienia swoich umiejętności informatycznych na kursach, szkoleniach, warsztatach. W swojej ofercie mają je zarówno prywatne uczelnie wyższe  (np WSPiA ) jak i prywatne firmy szkoleniowe. Najpopularniejsze to kursy z zakresu:

 • administrator baz danych   
 • administrator sieci komputerowych
 • kursy programowania np. JAVA, Python,
 • Adobe Ilustrator
 • Autodesk Inventor
 • cyberbezpieczeństwo

Informatyka dla dzieci w LublinieKursy, dodatkowo warsztaty to doskonała metoda podnoszenia kwalifikacji. Niestety na uczelniach nadal większa rolę przykłada się do teorii niż praktyki. Dużo się zmienia w tej kwestii i uczelnie starają się dostosowywać do potrzeb pracodawców, poprzez zmiany programowe i organizacje warsztatów, praktyk i staży ale do ideału jeszcze daleko. Dlatego, aby naprawdę wyspecjalizować się w branży  IT, trzeba włożyć dużo samodzielnej pracy, zdobywać praktyczne doświadczenie i cenione przez pracodawców certyfikaty. W branży IT większe znaczenie mają konkretne umiejętności niż „5 na dyplomie”, dlatego też w celu odniesienia sukcesu, większą wagę należy przywiązywać do praktycznego doświadczenia. Dobrym rozwiązaniem jest praca u przyszłych potencjalnych pracodawców, czy to w formie praktyk czy stażu. Pozwala to na zdobycie umiejętności, a także jest okazją do pokazania się i rozpoczęcia kariery zawodowej. Tutaj większe szanse dają prywatne uczelnie, które często współpracują z przedsiębiorcami. Na renomowane stanowisko większe szanse ma osoba z konkretnym doświadczeniem i umiejętnościami, niż absolwent świeżo po studiach nawet jeśli ma 5 na dyplomie.

Zachęcamy do nauki programowania dla dzieci w Lublinie, gdyż jest to w dzisiejszych czasach najlepsza inwestycja w dziecko pod kątem przyszłości zawodowej i obecnego rynku pracy.

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

Telefon:
(+48) 502 959 231
pon-pt 10:00-16:00

E-mail
[email protected]

Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności