Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Łódź

 

Akademia Informatyki jest Szkołą IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która uznawana jest za najstarszą szkołę uczącą programowania.

Wyróżnia nas bowiem realizowany program nauczania, który jest dopasowany do wymagań polskiego rynku pracy.

Kursy programowania w Łodzi są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-14 lat oraz młodzieży w wieku 14-19 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Łodzi od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Łodzi.

Od 2020 roku prowadzimy w Łodzi kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W ŁODZI

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Łodzi i okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Łodzi

Jak pomóc swojemu dziecku wybrać właściwą ścieżkę zawodową? Co warto wiedzieć o obecnej sytuacji na rynku pracy w Łodzi? Na jaką branżę warto się zdecydować, aby zarabiać ponad średnią krajową?

Rynek pracy w Łodzi

Łódź leży w centralnej części naszego kraju. I z uwagi na swoją lokalizację oraz siedziby wielu firm – Łódź oferuje wiele miejsc pracy, zwłaszcza osobom niewykształconym, nieposiadających zbyt wysokich oczekiwań płacowych. Jeżeli jednak masz większe ambicje względem swojego dziecka i chcesz, aby w przyszłości miało pracę, która zapewni mu byt i da możliwość rozwoju – to okazuje się, w Łodzi mało jest takich ofert pracy. Dlatego właściwie jedynym rozwiązaniem jest to, by postawić na branżę, w której wysokie wynagrodzenie jest czymś normalnym. Doskonała propozycja jest branża IT (informatyczna / programistyczna). Zarobki specjalistów od IT w Łodzi, już na najniższym szczeblu kariery kształtują się na poziomie kilku tysięcy złotych. Zarobki łódzkich programistów to nie jedyny czynnik, który może przekonać Cię do wyboru tego zawodu. Istnieje również wiele innych korzyści, takich jak np.: nieustanny rozwój, stabilizacja i elastyczność zawodowa oraz brak problemów ze znalezieniem pracy w tym kierunku.

Jak nakłonić dziecko do tego, aby rozpoczęło naukę programowania? Co zrobić, żeby chciało chętnie uczyć się kodować? Jak wygląda kariera zawodowa programisty? Na te i na inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Szkolnictwo w Łodzi

Szkolnictwo w Łodzi, jak i każdym innym mieście w Polsce wygląda tak samo. Na początku jest szkoła podstawowa składająca się 8 klas. Już na tym etapie dzieci uczą się programować w łódzkich szkołach. Niestety, program w szkole początkowej jest zdecydowanie dość ubogi, co oznacza, że nauka nie przynosi w zasadzie żadnych efektów. Powodem tego jest:

 • brak odpowiedniego sprzętu
 • brak specjalistycznego oprogramowania
 • brak wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej

Szkoły początkowe w Łodzi uczą programować. Wadą tej nauki jest to, że podczas lekcji informatyki dzieci uczą się kodowania w Scratchu (kodują tylko za pomocą języka graficznego). Porównując – w Wielkiej Brytanii dzieci uczą się programować na platformie Microbit. W tym programie uczniowie kodują nie tylko za pomocą języka graficznego, ale i w Python oraz w JavaScript. Nasza szkoła korzysta z najbardziej efektywnych metod i technik nauczania, dlatego my również edukujemy naszych podopiecznych za pomocą platformy Microbit. Kolejnym etapem w polskim szkolnictwie jest szkoła średnia. Uczniowie mają do wyboru: 4 – letnie liceum, 5 – letnie technikum oraz 2 – letnią szkołę zawodową. W Łodzi dostępne są zarówno placówki ogólnokształcące, jak i szkoły techniczne z doskonałym poziomem nauczania. Jeżeli jednak chcesz by w przyszłości Twoje dziecko pracowało w IT, to szkoła techniczna jest zdecydowanie lepsza dzięki doświadczeniu nabytemu np.: podczas praktyk zawodowych. Jeżeli nie wiesz jaka placówkę wybrać – skorzystaj z naszego artykułu “Liceum czy Technikum”.

Najlepsze licea w Łodzi wg magazynu “Perspektywy”:

 • Publiczne LO Politechniki Łódzkiej
 • I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika
 • XXI Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
 • Publ. LO UŁ im. Spraw. wśród Narodów Świata
 • XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego
 • XXXI Liceum Ogólnokształcące im. Ludwika Zamenhofa
 • III Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki
 • XXVI LO im. K. K. Baczyńskiego
 • Salezjańskie LO im. Księdza Bosko
 • XIII LO im. Marii Piotrowiczowej
 • KLO oo. Bernardynów im. o. Anastazego Pankiewicza

Najlepszymi technikami w Łodzi okazały się:

 • Technikum nr 10 w ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika
 • Technikum nr 13 w ZS Geodezyjno-Technicznych
 • Technikum nr 1 w ZSETH im.Wł.Grabskiego   
 • Technikum nr 2 w ZS Ekonomii i Usług
 • Technikum nr 9 w ZSP nr 9 im. KEN
 • Technikum Gastronomiczne w ZSG nr 4 im. I Armii WP

Powyższe szkoły średnie znalazły się na najwyższych pozycjach, ponieważ uzyskały najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego. Taka informacja może pomóc Tobie i Twojemu dziecku podczas wybierania szkoły średniej.

Szkoła wyższa w Łodzi

Łódź jest miastem, które najchętniej jest wybierane przez studentów z całej Polski. miejscowość ta znana jest ze świetnych uczelni oraz idealnej lokalizacji. Jednak czy wybierając państwowy uniwersytet Twoje dziecko ułatwi sobie pracę w IT? Nie, ale gdy np.: wybierze kierunek informatyczny lub matematyczny na łódzkiej uczelni to nauka programowania będzie dla niego nieco łatwiejsza. Lepszym rozwiązaniem w tym wypadku będą studia na prywatnych wydziałach w Łodzi. Realizowany plan nauczania jest lepiej dopasowany do oczekiwań ewentualnych przyszłych pracodawców. Dlatego studenci uczą się programowania w językach: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych. Natomiast tak naprawdę studia w tym kierunku w ogóle nie są potrzebne. Bowiem znaczna część programistów i informatyków nie ma skończonych studiów w Łodzi z dyplomem magistra i specjalizacją programisty/informatyka. Dlaczego tak jest? Ponieważ znaczna część pracowników IT nie planowała wcześniej swojej kariery w tym zawodzie. Aby zostać dobrym programistą wystarczy nauczyć się kodować i uzyskać odpowiedni certyfikat. Dla łódzkiego pracodawcy taki dokument jest znacznie cenniejszy niż jakikolwiek dyplom ze szkoły wyższej. W tym zawodzie odpowiednie umiejętności, wiedza i doświadczenie są na pierwszym miejscu. Dlatego praca w IT z roku na rok ma coraz to większe zapotrzebowanie na programistów. Jest to niezwykle pożądany fachowiec, dlatego też pracodawcy zabiegają o ich akceptację. Oferując im przy tym wysokie wynagrodzenie, atrakcyjne warunki umowy oraz wszelkie inne dodatki. w tej branży pracodawca szuka pracownika, a nie odwrotnie.

Praca programisty jest na wagę złota.

Dlatego jeżeli chcesz by Twoja córka lub syn znalazło pracę, która zapewni mu ogromy rozwój, jednocześnie dając bardzo atrakcyjne wynagrodzenie na poziomie 10000 złotych lub więcej, to już teraz zadbaj o jego rozwój. Zapisz go na odpowiedni kurs programowania w Łodzi i wspieraj jego rozwój osobisty.

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności