Programowanie dla Dzieci Łódź

 

Akademia Informatyki jest Szkołą IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która uznawana jest za najstarszą szkołę uczącą programowania. Wielu naszych uczniów może również potwierdzić na zajęciach z programowania, że posiadamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Wyróżnia nas bowiem realizowany program nauczania, który jest dopasowany do wymagań polskiego rynku pracy. Na zajęciach w naszej szkole nie praktykujemy zabaw robotami i gier typu minecraft czy roblox. Choć inne szkoły uważają, że jest to świetna metoda nauczania, prawda jest taka, że w tego typu metodzie nauczania jest więcej zabawy niż nauki. Dzieci chętnie zapisywane są do naszej szkoły, ponieważ na zajęciach przedstawiana jest im wartościowa wiedza. Mają one okazję uczyć się języków programowania, których programiści używają w codziennej pracy. Zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży w Łodzi organizowane są na Pomorskiej, czyli na łódzkim śródmieściu. Kursy programowania w Łodzi są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-14 lat oraz młodzieży w wieku 14-19 lat.

Programowanie dla Dzieci Łódź

IIV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Szczanieckiej, ul. Pomorska 16, 91-416 Łódź

 

Kurs Programowania dla Dzieci

9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej prowadzimy na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od platformy Scratch używanej w polskich szkołach. Micro:bit pozwala zarówno na programowanie  w wizualnym języku programowania,  jak i w językach Javascript oraz Python.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

12 – 14 lat (7 – 8 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej prowadzimy w języku Java, który jest obecnie najbardziej popularnym językiem programowania na rynku pracy.  Najwięcej ofert pracy w Łodzi jest skierowanych do programistów Java.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Programowania dla Młodzieży

14 – 18 lat (Liceum i Technikum)

Kurs programowania dla młodzieży w Łodzi dedykowany jest dla uczniów liceum i technikum. Zajęcia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania. Na kursie programowania dla młodzieży uczymy Javy od elementarnych podstaw, aż do programowania aplikacji webowych.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Łodzi

Jak pomóc swojemu dziecku wybrać właściwą ścieżkę zawodową? Co warto wiedzieć o obecnej sytuacji na rynku pracy w Łodzi? Na jaką branżę warto się zdecydować, aby zarabiać ponad średnią krajową?

Rynek pracy w Łodzi

Łódź leży w centralnej części naszego kraju. I z uwagi na swoją lokalizację oraz siedziby wielu firm – Łódź oferuje wiele miejsc pracy, zwłaszcza osobom niewykształconym, nieposiadających zbyt wysokich oczekiwań płacowych. Jeżeli jednak masz większe ambicje względem swojego dziecka i chcesz, aby w przyszłości miało pracę, która zapewni mu byt i da możliwość rozwoju – to okazuje się, w Łodzi mało jest takich ofert pracy. Dlatego właściwie jedynym rozwiązaniem jest to, by postawić na branżę, w której wysokie wynagrodzenie jest czymś normalnym. Doskonała propozycja jest branża IT (informatyczna / programistyczna). Zarobki specjalistów od IT w Łodzi, już na najniższym szczeblu kariery kształtują się na poziomie kilku tysięcy złotych. Zarobki łódzkich programistów to nie jedyny czynnik, który może przekonać Cię do wyboru tego zawodu. Istnieje również wiele innych korzyści, takich jak np.: nieustanny rozwój, stabilizacja i elastyczność zawodowa oraz brak problemów ze znalezieniem pracy w tym kierunku.

Jak nakłonić dziecko do tego, aby rozpoczęło naukę programowania? Co zrobić, żeby chciało chętnie uczyć się kodować? Jak wygląda kariera zawodowa programisty? Na te i na inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Szkolnictwo w Łodzi

Szkolnictwo w Łodzi, jak i każdym innym mieście w Polsce wygląda tak samo. Na początku jest szkoła podstawowa składająca się 8 klas. Już na tym etapie dzieci uczą się programować w łódzkich szkołach. Niestety, program w szkole początkowej jest zdecydowanie dość ubogi, co oznacza, że nauka nie przynosi w zasadzie żadnych efektów. Powodem tego jest:

 • brak odpowiedniego sprzętu
 • brak specjalistycznego oprogramowania
 • brak wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej

Szkoły początkowe w Łodzi uczą programować. Wadą tej nauki jest to, że podczas lekcji informatyki dzieci uczą się kodowania w Scratchu (kodują tylko za pomocą języka graficznego). Porównując – w Wielkiej Brytanii dzieci uczą się programować na platformie Microbit. W tym programie uczniowie kodują nie tylko za pomocą języka graficznego, ale i w Python oraz w JavaScript. Nasza szkoła korzysta z najbardziej efektywnych metod i technik nauczania, dlatego my również edukujemy naszych podopiecznych za pomocą platformy Microbit. Kolejnym etapem w polskim szkolnictwie jest szkoła średnia. Uczniowie mają do wyboru: 4 – letnie liceum, 5 – letnie technikum oraz 2 – letnią szkołę zawodową. W Łodzi dostępne są zarówno placówki ogólnokształcące, jak i szkoły techniczne z doskonałym poziomem nauczania. Jeżeli jednak chcesz by w przyszłości Twoje dziecko pracowało w IT, to szkoła techniczna jest zdecydowanie lepsza dzięki doświadczeniu nabytemu np.: podczas praktyk zawodowych. Jeżeli nie wiesz jaka placówkę wybrać – skorzystaj z naszego artykułu “Liceum czy Technikum”.

Najlepsze licea w Łodzi wg magazynu “Perspektywy”:

 • Publiczne LO Politechniki Łódzkiej
 • I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika
 • XXI Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
 • Publ. LO UŁ im. Spraw. wśród Narodów Świata
 • XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego
 • XXXI Liceum Ogólnokształcące im. Ludwika Zamenhofa
 • III Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki
 • XXVI LO im. K. K. Baczyńskiego
 • Salezjańskie LO im. Księdza Bosko
 • XIII LO im. Marii Piotrowiczowej
 • KLO oo. Bernardynów im. o. Anastazego Pankiewicza

Najlepszymi technikami w Łodzi okazały się:

 • Technikum nr 10 w ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika
 • Technikum nr 13 w ZS Geodezyjno-Technicznych
 • Technikum nr 1 w ZSETH im.Wł.Grabskiego   
 • Technikum nr 2 w ZS Ekonomii i Usług
 • Technikum nr 9 w ZSP nr 9 im. KEN
 • Technikum Gastronomiczne w ZSG nr 4 im. I Armii WP

Powyższe szkoły średnie znalazły się na najwyższych pozycjach, ponieważ uzyskały najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego. Taka informacja może pomóc Tobie i Twojemu dziecku podczas wybierania szkoły średniej.

Szkoła wyższa w Łodzi

Łódź jest miastem, które najchętniej jest wybierane przez studentów z całej Polski. miejscowość ta znana jest ze świetnych uczelni oraz idealnej lokalizacji. Jednak czy wybierając państwowy uniwersytet Twoje dziecko ułatwi sobie pracę w IT? Nie, ale gdy np.: wybierze kierunek informatyczny lub matematyczny na łódzkiej uczelni to nauka programowania będzie dla niego nieco łatwiejsza. Lepszym rozwiązaniem w tym wypadku będą studia na prywatnych wydziałach w Łodzi. Realizowany plan nauczania jest lepiej dopasowany do oczekiwań ewentualnych przyszłych pracodawców. Dlatego studenci uczą się programowania w językach: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych. Natomiast tak naprawdę studia w tym kierunku w ogóle nie są potrzebne. Bowiem znaczna część programistów i informatyków nie ma skończonych studiów w Łodzi z dyplomem magistra i specjalizacją programisty/informatyka. Dlaczego tak jest? Ponieważ znaczna część pracowników IT nie planowała wcześniej swojej kariery w tym zawodzie. Aby zostać dobrym programistą wystarczy nauczyć się kodować i uzyskać odpowiedni certyfikat. Dla łódzkiego pracodawcy taki dokument jest znacznie cenniejszy niż jakikolwiek dyplom ze szkoły wyższej. W tym zawodzie odpowiednie umiejętności, wiedza i doświadczenie są na pierwszym miejscu. Dlatego praca w IT z roku na rok ma coraz to większe zapotrzebowanie na programistów. Jest to niezwykle pożądany fachowiec, dlatego też pracodawcy zabiegają o ich akceptację. Oferując im przy tym wysokie wynagrodzenie, atrakcyjne warunki umowy oraz wszelkie inne dodatki. w tej branży pracodawca szuka pracownika, a nie odwrotnie.

Praca programisty jest na wagę złota.

Dlatego jeżeli chcesz by Twoja córka lub syn znalazło pracę, która zapewni mu ogromy rozwój, jednocześnie dając bardzo atrakcyjne wynagrodzenie na poziomie 10000 złotych lub więcej, to już teraz zadbaj o jego rozwój. Zapisz go na odpowiedni kurs programowania w Łodzi i wspieraj jego rozwój osobisty.

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

Telefon:
(+48) 502 959 231
Sekretariat czynny pon-pt w godzinach: 08:00-18:00

Kursy i zapisy:
[email protected]

Współpraca:
[email protected]

Newsletter Akademia Informatyki

 

Promocje i rabaty
po zapisaniu się do Newslettera

 

© 2016-2019 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realziacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności

Jak możemy Ci pomóc?

Zostaw Nam wiadomość

X