Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Kraków

 

Akademia Informatyki jest Szkołą IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży..

Wyróżnia nas bowiem realizowany program nauczania, który jest dopasowany do wymagań polskiego rynku pracy.

Kursy programowania w Krakowie są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-14 lat oraz młodzieży w wieku 14-19 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Krakowie od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Krakowie.

Od 2020 roku prowadzimy w Krakowie kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W KRAKOWIE

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Krakowa i okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Krakowie

Rynek pracy dla specjalistów IT w Krakowie? Jak stworzyć perspektywy na przyszłość dla swoich dzieci? Co zrobić żeby nasze potomstwo miało dobrą i pewną pracę na obecnym rynku w Krakowie?

Rynek pracy w Krakowie

Jak każdy wie Kraków jest pięknym miastem, pełnym perspektyw, które oferuje dużo możliwości dla wielu specjalistów, w tym z branży IT (branży informatycznej). Młoda osoba chcąca znaleźć pracę, na pewno się nie rozczaruje, ponieważ wiele firm w Krakowie nieustannie szuka pracowników. Aczkolwiek zdobycie pracy o wysokim wynagrodzeniu nie jest takie łatwe. Aby ułatwić dziecku lepszy start w przyszłości, musimy sami wiedzieć co się dzieje na rynku pracy w Polsce. Rynek ten nieustannie się zmienia, w szczególności w większych miastach takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław itd. Musimy zwracać uwagę na postępującą technologię, która w przeciągu kilkunastu lat rozwija się w zastraszającym tempie. Zapotrzebowanie na specjalistów z wielu branż jest olbrzymie, dlatego specjaliści z branż takich jak IT czy Automotive nie będą mieć problemu w znalezieniu ciekawej, dobrze płatnej pracy. Średnie zarobki w Krakowie w branży IT oscylują w granicach 8-10 tysięcy brutto przy umowie o pracę. Specjaliści Helpdesk zarabiają średnio 5 tys. złotych brutto, testerzy zarabiają średnio 8 tys. złotych brutto, a programiści Javy średnio 13 tys. złotych brutto. Śledząc potrzeby rynku pracy w Krakowie oraz związane z tym zarobki, będziemy w stanie kształcić swoje dzieci w taki sposób, aby nie miały problemu z odnalezieniem się na rynku pracy. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze czynniki związane ze znalezieniem wysoko płatnej pracy w Krakowie oraz prezentujemy główne wymagania pracodawców od potencjalnego pracownika.

System kształcenia w Krakowie

Kurs Programowania dla dzieci w KrakowieZaczynając od systemu kształcenia w Krakowie, a konkretniej od szkoły podstawowej, nauka programowania oraz inne technologie informacyjne są z reguły na niskim poziomie. W dużej mierze zależy to od systemu jak również nauczycieli, którzy z reguły w szkołach podstawowych stawiają nacisk na bardziej podstawowe przedmioty, takie jak polski czy matematyka. W Krakowie w szkołach podstawowych, najmłodsi uczeni są programowania na platformie Scratch, która uczy kodowania jedynie przy pomocy bloków graficznych. Natomiast w zachodnich szkołach podstawowych dzieci programują w środowisku Microbit, które pozwala oprócz graficznego kodowania, także na kodowanie w językach programowania Javascript i Python. Co więcej, dzieci podczas programowania graficznego na platformie Microbit, mają możliwość za pomocą jednego kliknięcia zmienić kod na Javascript. Dlatego przy nauce programowania dla dzieci zdecydowaliśmy się na wykorzystanie platformy Microbit, która jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż platforma Scratch.

Co dalej po szkole podstawowej?

W Krakowie znajdziemy licea oraz technika na bardzo dobrym poziomie. Należy się zastanowić, gdzie chcemy wysłać nasze dziecko: do liceum, czy może do technikum. Napisaliśmy na ten temat oddzielny artykuł, który można znaleźć w menu w zakładce „BLOG & NEWS”.

Poniżej 3 najlepsze licea w Krakowie na podstawie magazynu “Perspektywy”:

  1. V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego
  2. I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
  3. VII Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja

Natomiast najlepsze technika klasyfikują się następująco:

  1. Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności
  2. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3
  3. Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie nr 4

Studia w Krakowie

Zajęcia z Programowania dla dzieci w KrakowieDo Krakowa rok w rok emigrują tysiące studentów z różnych części Polski. Kraków ma w ofercie wiele uczelni publicznych i prywatnych. W branży IT (czyli branży informatycznej) oraz w innych branżach technicznych (np. Automotive), wiele firm z oddziałami w Krakowie współpracuje z uczelniami takimi jak Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński czy Politechnika Krakowska. Jest wiele firm posiadających ofertę staży dla studentów, którzy poszukują pracy na rynku IT. Jedną z nich jest firma IBM, jeden z liderów na światowym rynku w IT. Oferują wiele ofert staży, które rozbijają się o ciekawe projekty dla programistów, testerów, analityków danych, specjalistów ds. wsparcia, administratorów sieci itd. Takie firmy wyłapują najzdolniejszych studentów, z najlepszych uczelni, natomiast w dużej mierze to wszystko zależy od wiedzy indywidualnej, którą zdobył student. Dlatego większość pracodawców nie zwraca już uwagi na dyplom renomowanej uczelni publicznej, gdyż system nauczania na uczelniach publicznych jest nie do końca dostosowany do dzisiejszych potrzeb rynku pracy. Pracodawcy w Krakowie skupiają się w głównej mierze na umiejętnościach, ukończonych szkoleniach i doświadczeniu. Dużym autem również, na który pracodawcy zwracają uwagę jest odpowiednio napisane CV i List motywacyjny. To właśnie na tym etapie dużo osób zostaje odrzuconych, ponieważ jest to zwykle istotny element rekrutacji. Co więcej, młoda osoba studiująca na wymagającej uczelni publicznej ma ograniczony czas na zdobywanie certyfikatów i wiedzy praktycznej, gdyż większość czasu musi jednak poświęcać na naukę mniej lub bardziej potrzebnej teorii. Absolwent bez certyfikatów i wiedzy praktycznej nie jest obecnie atrakcyjny dla pracodawców.

Wiele osób, które poszukują wiedzy związanej z IT wykorzystują możliwość uczestnictwa w konferencjach, warsztatach, szkoleniach z obszaru IT. Duże firmy bardzo często organizują takie eventy związane z IT, na których wyłapują potencjalnych pracowników. Dzięki takim spotkaniom łatwo możemy nawiązać kontakt z wielkimi firmami wiodącymi na rynku pracy w Krakowie. Duże firmy outsourcingowe, które można spotkać na takich konferencjach mają szerokie perspektywy pod względem współpracy z wieloma firmami, które potrzebują specjalistów IT. Dlatego warto jest korzystać z każdej formy nauki.

Przykładowo Polska firma Sii , która jest głównym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej, zajmuje się wspieraniem swoich klientów poprzez czasowe i efektywne zwiększanie zespołów projektowych o niezbędne zasoby i kompetencje. Współpracują z firmami takimi jak Nokia, ABB, HSBC, BBH czy Samsung. W takiej firmie mamy już kontakt z największymi „Gigantami” co może zaowocować ciekawymi i nowymi współpracami lub cennym doświadczeniem.  

Podsumowując wybór uczelni w Krakowie, polecamy renomowane uczelnie techniczne na kierunkach związanych z informatyką. Polecamy także publiczną uczelnię jaką jest AGH (gdyż współpracuje ona z wieloma korporacjami). Uczelnie prywatne przygotowują w ramach studiów do ważnych z punktu widzenia pracodawcy certyfikatów. Więcej wolnego czasu na ​ naukę programowania​​ znajdziemy zdecydowanie na uczelniach prywatnych, ponieważ uczelnie prywatne nie zamęczają nadmiarem zbędnych przedmiotów, tak jak ma to miejsce na uczelniach publicznych… Polecamy również różnego rodzaju targi pracy oraz konferencje, które odbywają się w Krakowie.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Krakowie jest tak istotna?

Informatyka dla dzieci w KrakowieWiele zagranicznych firm przenosi swoje oddziały IT do Polski, w szczególności do dużych miast. Powód jest prosty, koszt utrzymania oddziału IT (przykładowo w Krakowie) jest dużo tańszy niż w innych bardziej rozwiniętych krajach. Natomiast usługi IT świadczone przez Polaków są na światowym poziomie.  Co więcej, największą grupą pracowników w krakowskim sektorze IT są programiści, dlatego ​nauka programowania dla dzieci w Krakowie jest bardzo ważna z perspektywy przyszłej pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności