Programowanie dla Dzieci Koszalin

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, jest szkołą która posiada najdłuższy staż w kraju. Tysiące naszych obecnych uczniów i Ci co już skończyli naukę w naszej szkole może poświadczyć nasze ogromne doświadczenie z zakresu nauki programowania. Program realizowany na zajęciach w naszej placówce wyróżnia nas na tle innych szkół, ponieważ jest idealnie dopasowany do realiów i wymagań rynkowych. Na zajęciach nie używamy robotów i gier np: minecraft czy roblox (chociaż inne szkoły nazywają to nauka programowania dzieci). Jednak prawdę mówiąc, więcej jest w tej metodzie zabawy niż samej nauki. W naszej szkole uczymy i przekazujemy wartościową wiedzę. Dlatego rodzice, chętnie powierzają nam swoje pociechy i wiedzą za co płacą. Uczymy programowania dzieci w językach, które na co dzień wykorzystywane są w pracy programistów. Kursy dedykowane są dzieciom w wieku 9-14 lat oraz młodzieży w wieku 14-18 lat.

Kurs Programowania dla Dzieci

9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej prowadzimy na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od platformy Scratch. Micro:bit pozwala zarówno na programowanie  w wizualnym języku programowania,  jak i w językach Javascript oraz Python.

ZAPISZ SIĘ NA KURS

12 – 14 lat (7 – 8 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej prowadzimy w języku Java, który jest obecnie najbardziej popularnym językiem programowania na rynku pracy.  Najwięcej ofert pracy w Warszawie jest skierowanych do programistów Java.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Programowania dla Młodzieży

14 – 18 lat (Liceum i Technikum)

Kurs programowania dla młodzieży w Koszalinie dedykowany jest dla uczniów liceum i technikum. Zajęcia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania. Na kursie programowania dla młodzieży uczymy Javy od elementarnych podstaw, aż do programowania aplikacji webowych.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Koszalinie 

Jak dobrze pokierować swoim dzieckiem, aby w przyszłości miało dobrą i stabilną pracę w Koszalinie? Co warto wiedzieć o rynku pracy w Koszalinie? Na jaką branżę warto postawić?

Rynek pracy w Koszalinie

Koszalin położony jest w północno – zachodniej części naszego kraju. Jest największym wojewódzkim miastem, w którym wielu przedsiębiorców zarówno prywatnych, jak i państwowych oferuje pracę miejscowym. Osoby bez wykształcenia, nie mających zbyt wygórowanych oczekiwań finansowych mogą dostać w Koszalinie pracę bez większego problemu. Jeżeli jednak chcesz, aby Twoje dziecko w przyszłości miało pracę, która zapewni mu byt to okazuje się, że na koszalińskim rynku pracy wcale nie jest tak kolorowo. W takim wypadku należy postawić na zawód bardziej rozwojowy, w którym wysoka płaca jest czymś normalnym. Doskonałą propozycją jest praca w branży informatycznej. Zarobki programistów w zasadzie już na samym początku kariery mogą wynosić około 8 000 złotych. Jednak oprócz wysokiej pensji, branża IT w Koszalinie posiada również wiele innych korzyści (nie tylko majątkowych). Praca ta daje nieustanny rozwój, niezależność, stabilizację oraz brak problemu ze znalezieniem zatrudnienia w tym zawodzie.

Jak więc przekonać dziecko do rozpoczęcia nauki programowania? Co zrobić żeby nauka była w pełni efektywna? Na te pytania odpowiedź jest niżej.

  Edukacja w Koszalinie

System nauczania zarówno w Koszalinie, jak i w pozostałej części kraju jest taki sam. Uczniowie swoją edukację rozpoczynają w 8 letniej szkole podstawowej. Już na tym etapie edukacyjnym zaczynają naukę programowania. Wadą jest jednak to, że program jest nieco ograniczony i nauka kodowania nie jest efektywna. Niski poziom w Koszalinie zależy m.in. od braku odpowiednio wyedukowanej kadry nauczycielskiej. Szkoły podstawowe w Koszalinie uczą dzieci programować. Niestety, nauka ta odbywa się tylko w języku graficznym. Uczniowie szkół w wielkiej Brytanii korzystają (tak dla porównania) z platformy Microbit, która nieco lepiej jest rozwinięta. Uczniowie kodują nie tylko za pomocą języka graficznego, ale w Python oraz JavaScript.

W nasze szkole w Koszalinie używamy podobnie jak nasi sąsiedzi programu Microbit. Chcemy, aby nasza nauka była jak najbardziej efektywna. Dlatego uczymy kodowania przy użyciu języka graficznego oraz wielu innych popularnych języków.

Zaraz po szkole podstawowej, polscy uczniowie szukają odpowiedniej dla nich szkoły  średniej. Koszalin oferuje im do wyboru:

  1. Czteroletnie liceum ogólnokształcące lub profilowane.
  2. Pięcioletnie technikum.
  3. Dwuletnią szkołę branżową/zawodową.

W Koszalinie znajdują się licea oraz technika cieszące się bardzo dobrą opinią. Wybór w znacznym stopniu zależy od Ciebie oraz Twojej pociechy. Jednak zwróć uwagę, że dużo łatwiej jest później pracować w IT po skończonym technikum. Szkoły te oprócz ogólnokształcących przedmiotów uczą zawodu.

Jeżeli szukasz pomocy, bo nie wiesz jaką szkołę wybrać – skorzystaj z naszego wpisu zatytułowanego: Liceum czy technikum.

Najwyższej ocenione licea w Koszalinie przez magazyn “Perspektywy”:

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego

Natomiast najlepsze technika to:

  • Technikum Elektroniczne w ZS nr 9 im. R. Traugutta
  • Technikum Ekonomiczne w ZS nr 1 im. M. Kopernika
  • Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. M. Kopernika
  • Technikum Elektryczne w ZS nr 9 im. R. Traugutta

Powyższe placówki koszalińskie ocenione zostały na podstawie wyników matur. Taka lista może ułatwić zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku wybór odpowiedniej szkoły średniej w Koszalinie.

  Uczelnia wyższa w Koszalinie

Koszalin jest miejscowością, w której chętnie chcą studiować młodzi ludzie. Powodem tego jest świetna lokalizacja oraz wysoka jakość nauczania koszalińskich uczelni wyższych. Jednak czy w pracy IT w Koszalinie potrzebne są studia na państwowej uczelni? Nie jest to w zasadzie kwestia rozstrzygająca, ale studiowanie np.: informatyki czy jakiegokolwiek innego przedmiotu ścisłego pomaga w nauce kodowania. Znacznie lepszym rozwiązaniem są studia na uczelni prywatnej w Koszalinie. Realizowany program jest znacznie lepiej dostosowany do obecnych realiów rynkowych. Studenci uczą się programowania w języku Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych. Nie jest to też kwestia przeważająca. Bowiem większość obecnych programistów i informatyków nie ukończyła szkoły wyższej w Koszalinie. Często jest tak, że programiści dużo później nabyli tę wiedzę. Żeby zostać specjalistą IT nie trzeba kończyć studiów w tym kierunku. Tak naprawdę wystarczą odpowiednie kursy i szkolenia tej profesji dedykowane. Pracodawcy  z Koszalina dużo większą uwagę zwracają na umiejętności potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. One bowiem, mają większą wartość, niż dyplom z najbardziej renomowanej uczelni polskiej czy zagranicznej.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Koszalinie jest tak ważna?

Praca w IT ma duże zapotrzebowanie na programistów. Obecnie coraz więcej zagranicznych przedsiębiorców otwiera swoje centrale w Polsce np.: w Koszalinie. W tej branży praca na stanowisku programisty jest na wagę złota. To pracodawcy zabiegają o względy swojego potencjalnego pracownika, a nie odwrotnie. Zachęcając go wysoką płacą i wszelkimi innymi dodatkami do pensji.  Jeżeli więc chcesz, by Twoje dziecko w przyszłości miało stabilne zatrudnienie w branży, która go rozwinie i pozwoli zarabiać naprawdę dobre pieniądze (na poziomie 10 000 złotych i więcej) – postaw na IT.

Zapisz swojego “malucha” na kurs programowania w Koszalinie i zacznij kształtować jego ścieżkę zawodową.

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

Telefon:
(+48) 502 959 231
pon-pt 10:00-16:00

E-mail
[email protected]

Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności