Programowanie dla Dzieci Katowice

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży uczy programowania najdłużej w Polsce. Nasze doświadczenie może zostać poparte przez setki naszych uczniów. To co sprawia, że nasza szkoła jest wyjątkowa to program zajęć dopasowany do aktualnych wymogów polskiego rynku pracy. Na naszych zajęciach lekcyjnych uczniowie nie bawią się robotami i nie grają w minecrafta czy robloxa. Konkurencyjne szkoły uważają takie zabawy za jedną z metod nauczania programowania dzieci. Jednak więcej jest w tym zabawy niż samej nauki. Naszymi klientami są świadomi rodzice, którzy wiedzą, że oddając nam swoją pociechę zostanie przekazana im realna wiedza. W naszej szkole uczymy języków programowania, takich jakich na co dzień używają programiści w swojej pracy. Kurs w Katowicach kierowany jest do dzieci z przedziału wiekowego 9-14 i dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

Kurs Programowania dla Dzieci

9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej prowadzimy na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od platformy Scratch. Micro:bit pozwala zarówno na programowanie  w wizualnym języku programowania,  jak i w językach Javascript oraz Python.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

12 – 14 lat (7 – 8 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej prowadzimy w języku Java, który jest obecnie najbardziej popularnym językiem programowania na rynku pracy.  Najwięcej ofert pracy w Katowicach jest skierowanych do programistów Java.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Programowania dla Młodzieży

14 – 18 lat (Liceum i Technikum)

Kurs programowania dla młodzieży w Katowicach dedykowany jest dla uczniów liceum i technikum. Zajęcia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania. Na kursie programowania dla młodzieży uczymy Javy od elementarnych podstaw, aż do programowania aplikacji webowych.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS


Nauka Programowania dla Dzieci w Katowicach

Jakie kroki należy podjąć, aby Twoje dziecko w przyszłości miało dobrą i dobrze płatną pracę? Co warto wiedzieć o sytuacji na rynku pracy w Katowicach?

Rynek pracy w Katowicach

Katowice są miastem położonym w województwie śląskim i są największym miastem w tej części kraju. Ze względu na swoje położenie oraz to, że swoje siedziby ma w tej miejscowości wiele polskich i zagranicznych firm – Katowice oferują pracę ludziom bez względu na to jakie mają wykształcenie. Bez trudu można znaleźć w Katowicach pracę w fabryce, markecie czy np:. na budowie. Ale pewnie zależy Ci, aby Twoje dziecko miało pracę, która będzie go satysfakcjonowała, da mu wysokie zarobki i możliwość nieustannego rozwoju? I wtedy okazuje się, że sytuacja na rynku pracy w Katowicach wcale nie jest taka dobra. Dlatego trzeba postawić na branżę, w której w standardzie jest wysoka pensja i nie tylko. Dobrą propozycją dla Ciebie i Twojego dziecka jest branża IT. Wynagrodzenie informatyków i programistów w Katowicach już na samym początku kariery wynosi blisko 10 000 zł. Jednak pieniądze jakie można zarobić w tym zawodzie nie są jedynym czynnikiem, który może przeważyć podczas podejmowania decyzji, jaką drogę zawodową powinno wybrać Twoje dziecko. IT w Katowicach daje wiele możliwości, nie tylko finansowych, ale i rozwojowych. W tym zawodzie Twoja pociecha może nieustannie poszerzać swoją wiedzę. Jak wygląda kariera zawodowa programisty? Jak i gdzie można nauczyć się kodować? Jak przekonać dziecko do nauki programowania? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

System szkolnictwa w Katowicach

Kurs Programowania dla dzieci w KatowicachKatowicki system szkolnictwa niczym nie różni się od programów realizowanych w pozostałych polskich miastach. Uczniowie swoją edukację rozpoczynają w szkole podstawowej, która obecnie trwa 8 lat. I już na tym etapie dzieci mają do czynienia z programowaniem. Jednak program realizowany na lekcjach informatyki jest nieco ograniczony, przez co nauka ta staje się nieefektywna. Szkoły podstawowe w Katowicach nauczają programowania dzieci. Jednak zajęcia prowadzone są tylko na programie, który uczy kodować w języku graficznym – Scratch. Tak dla porównania – uczniowie Wielkiej Brytanii korzystają z bardziej zaawansowanego programu – Mictrobit, który uczy kodowania w języku graficznym oraz Python i JavaScript. Nasza szkoła w Katowicach korzysta z metod, które są najbardziej efektywne. Podobnie jak nasi brytyjscy sąsiedzi, korzystamy z platformy Microbit, którą łączy programowanie graficzne oraz daje możliwość nauki kodowania przy użyciu innych języków. Po szkole podstawowej kolejnym etapem nauki jest szkoła średnia. W Katowicach do wyboru uczniowie mają: 1. 4 – letnie liceum ogólnokształcące 2. 5 – letnie technikum 3. 2 – letnią szkołę zawodową W Katowicach funkcjonują zarówno ogólniaki, jak i technika z bardzo dobrym poziomie nauczania. Wybór szkoły zależy od Ciebie oraz Twojej pociechy. Jednak należy też wziąć pod uwagę to, że pracę w IT ułatwi doświadczenie zdobyte w szkole technicznej. Szukasz pomocy w wyborze szkoły średniej? Skorzystaj z artykułu “Liceum czy technikum”. Najlepsze licea w Katowicach uznane przez magazyn “Perspektywy”: 1.III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza 2.I Społeczne LO im. Stanisława Konarskiego STO 3.VIII LO z Oddz. Dwujęz. im. M. Skłodowskie-Curie 4.I LO z Oddz. Dwujęz. im. Mikołaja Kopernika 5.Katolickie LO im. bł. ks. Emila Szramka 6.II LO z Oddz. Dwujęz. im. Marii Konopnickiej 7.Liceum Ogólnokształcące im. J. F. Kennedy’ego Najlepsze szkoły techniczne w Katowicach to: 1.Technikum nr 17 w ŚTZN 2.Technikum nr 2 w ZS Ekon. im. W. Korfantego 3.Technikum nr 10 w ZSPS im. Józefa Rymera 4.Technikum nr 4 im. Powstańców Śląskich, ZSTiO nr 2 5.Technikum nr 1 w ZSB im. Powstańców Śląskich Wyżej wymienione placówki zostały ocenione najwyżej, ze względu na wysoką zdawalność egzaminu dojrzałości. Powyższa lista może być niezwykle pomocna podczas wyboru odpowiedniej szkoły.

Uczelnia wyższa w Katowicach

Zajęcia z Programowania dla dzieci w KatowicachKatowice są największym miastem śląskim, do którego z roku na rok zjeżdża coraz więcej studentów z całej Polski. Uczelnie w tej miejscowości cieszą się dobrą opinią i wysokim poziomem nauczania. Ale czy studiowanie w szkole państwowej jest ważnym aspektem pracy w IT? Nie jest to czynnik przeważający, ale podejmując decyzję studiowania np: kierunku informatycznego lub jakiegokolwiek innego przedmiotu ścisłego na uczelni w Katowicach, może ułatwić w przyszłości naukę programowania. Lepszym wyborem okazuje się studiowanie na prywatnych katowickich uczelniach. Program nauczania jest znacznie lepiej dopasowany do wymagań rynku pracy. To też pozwala absolwentowi lepiej wpasować się w oczekiwania potencjalnego pracodawcy, ponieważ potrafi kodować w języku Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych. Jednak nie jest konieczne studiowanie w Katowicach. Znaczna część obecnych informatyków i programistów nie kończyła szkoły w tym mieście. Wielu z nich na początku swojej kariery w IT nie planowało wcześniej pracować w tej branży. Co więcej, wcale nie trzeba skończyć studiów w tym kierunku, aby zostać dobrym programistą. Znacznie lepszym rozwiązaniem od studiów, są odpowiednio dedykowane kursy i szkolenia z zakresu programowania.Dyrektorzy największych firm z Katowic dużo większą uwagę zwracają na umiejętności. Bardziej cenne są dla ich wszelkie certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę z programów tj. np.: Microsoft, Oracle czy Cisco. Branża IT nieustannie poszukuje programistów. Nawet zagraniczne firmy działające na terenie Katowic zatrudnia zarówno informatyków, jak i programistów oferując im atrakcyjną płacę. To też jest dowód na to, że praca programisty jest bardzo pożądana na obecnym rynku pracy.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Katowicach jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci w KatowicachIT, jako jedna z niewielu branż ma coraz większe zapotrzebowanie na pracowników. To znaczy, że to pracodawca poszukuje swoich pracowników i zabiega o ich względy, a nie odwrotnie. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja pociecha znajdzie odpowiednią pracę i będzie miała dzięki temu możliwość nieustannie się rozwijać, a oprócz tego będzie zarabiała naprawdę konkretne pieniądze (na poziomie 10 000 tysięcy złotych i więcej) – zadbaj o jego edukację już dziś. Zapisz je na kurs programowania w Katowicach. Im szybciej zacznie kodować, tym szybciej zdobędzie świetną pracę.

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

Telefon:
(+48) 502 959 231
pon-pt 10:00-16:00

E-mail
[email protected]ki.edu.pl

Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności