Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Katowice

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży uczy programowania najdłużej w Polsce.

To co sprawia, że nasza szkoła jest wyjątkowa to program zajęć dopasowany do aktualnych wymogów polskiego rynku pracy.

Kurs w Katowicach kierowany jest do dzieci z przedziału wiekowego 9-14 i dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Katowicach od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Katowicach.

Od 2020 roku prowadzimy w Katowicach kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W KATOWICACH

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Katowic i okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


Nauka Programowania dla Dzieci w Katowicach

Jakie kroki należy podjąć, aby Twoje dziecko w przyszłości miało dobrą i dobrze płatną pracę? Co warto wiedzieć o sytuacji na rynku pracy w Katowicach?

Rynek pracy w Katowicach

Katowice są miastem położonym w województwie śląskim i są największym miastem w tej części kraju. Ze względu na swoje położenie oraz to, że swoje siedziby ma w tej miejscowości wiele polskich i zagranicznych firm – Katowice oferują pracę ludziom bez względu na to jakie mają wykształcenie. Bez trudu można znaleźć w Katowicach pracę w fabryce, markecie czy np:. na budowie. Ale pewnie zależy Ci, aby Twoje dziecko miało pracę, która będzie go satysfakcjonowała, da mu wysokie zarobki i możliwość nieustannego rozwoju? I wtedy okazuje się, że sytuacja na rynku pracy w Katowicach wcale nie jest taka dobra. Dlatego trzeba postawić na branżę, w której w standardzie jest wysoka pensja i nie tylko. Dobrą propozycją dla Ciebie i Twojego dziecka jest branża IT. Wynagrodzenie informatyków i programistów w Katowicach już na samym początku kariery wynosi blisko 10 000 zł. Jednak pieniądze jakie można zarobić w tym zawodzie nie są jedynym czynnikiem, który może przeważyć podczas podejmowania decyzji, jaką drogę zawodową powinno wybrać Twoje dziecko. IT w Katowicach daje wiele możliwości, nie tylko finansowych, ale i rozwojowych. W tym zawodzie Twoja pociecha może nieustannie poszerzać swoją wiedzę. Jak wygląda kariera zawodowa programisty? Jak i gdzie można nauczyć się kodować? Jak przekonać dziecko do nauki programowania? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

System szkolnictwa w Katowicach

Kurs Programowania dla dzieci w KatowicachKatowicki system szkolnictwa niczym nie różni się od programów realizowanych w pozostałych polskich miastach. Uczniowie swoją edukację rozpoczynają w szkole podstawowej, która obecnie trwa 8 lat. I już na tym etapie dzieci mają do czynienia z programowaniem. Jednak program realizowany na lekcjach informatyki jest nieco ograniczony, przez co nauka ta staje się nieefektywna. Szkoły podstawowe w Katowicach nauczają programowania dzieci. Jednak zajęcia prowadzone są tylko na programie, który uczy kodować w języku graficznym – Scratch. Tak dla porównania – uczniowie Wielkiej Brytanii korzystają z bardziej zaawansowanego programu – Mictrobit, który uczy kodowania w języku graficznym oraz Python i JavaScript. Nasza szkoła w Katowicach korzysta z metod, które są najbardziej efektywne. Podobnie jak nasi brytyjscy sąsiedzi, korzystamy z platformy Microbit, którą łączy programowanie graficzne oraz daje możliwość nauki kodowania przy użyciu innych języków. Po szkole podstawowej kolejnym etapem nauki jest szkoła średnia. W Katowicach do wyboru uczniowie mają: 1. 4 – letnie liceum ogólnokształcące 2. 5 – letnie technikum 3. 2 – letnią szkołę zawodową W Katowicach funkcjonują zarówno ogólniaki, jak i technika z bardzo dobrym poziomie nauczania. Wybór szkoły zależy od Ciebie oraz Twojej pociechy. Jednak należy też wziąć pod uwagę to, że pracę w IT ułatwi doświadczenie zdobyte w szkole technicznej. Szukasz pomocy w wyborze szkoły średniej? Skorzystaj z artykułu “Liceum czy technikum”. Najlepsze licea w Katowicach uznane przez magazyn “Perspektywy”: 1.III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza 2.I Społeczne LO im. Stanisława Konarskiego STO 3.VIII LO z Oddz. Dwujęz. im. M. Skłodowskie-Curie 4.I LO z Oddz. Dwujęz. im. Mikołaja Kopernika 5.Katolickie LO im. bł. ks. Emila Szramka 6.II LO z Oddz. Dwujęz. im. Marii Konopnickiej 7.Liceum Ogólnokształcące im. J. F. Kennedy’ego Najlepsze szkoły techniczne w Katowicach to: 1.Technikum nr 17 w ŚTZN 2.Technikum nr 2 w ZS Ekon. im. W. Korfantego 3.Technikum nr 10 w ZSPS im. Józefa Rymera 4.Technikum nr 4 im. Powstańców Śląskich, ZSTiO nr 2 5.Technikum nr 1 w ZSB im. Powstańców Śląskich Wyżej wymienione placówki zostały ocenione najwyżej, ze względu na wysoką zdawalność egzaminu dojrzałości. Powyższa lista może być niezwykle pomocna podczas wyboru odpowiedniej szkoły.

Uczelnia wyższa w Katowicach

Zajęcia z Programowania dla dzieci w KatowicachKatowice są największym miastem śląskim, do którego z roku na rok zjeżdża coraz więcej studentów z całej Polski. Uczelnie w tej miejscowości cieszą się dobrą opinią i wysokim poziomem nauczania. Ale czy studiowanie w szkole państwowej jest ważnym aspektem pracy w IT? Nie jest to czynnik przeważający, ale podejmując decyzję studiowania np: kierunku informatycznego lub jakiegokolwiek innego przedmiotu ścisłego na uczelni w Katowicach, może ułatwić w przyszłości naukę programowania. Lepszym wyborem okazuje się studiowanie na prywatnych katowickich uczelniach. Program nauczania jest znacznie lepiej dopasowany do wymagań rynku pracy. To też pozwala absolwentowi lepiej wpasować się w oczekiwania potencjalnego pracodawcy, ponieważ potrafi kodować w języku Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych. Jednak nie jest konieczne studiowanie w Katowicach. Znaczna część obecnych informatyków i programistów nie kończyła szkoły w tym mieście. Wielu z nich na początku swojej kariery w IT nie planowało wcześniej pracować w tej branży. Co więcej, wcale nie trzeba skończyć studiów w tym kierunku, aby zostać dobrym programistą. Znacznie lepszym rozwiązaniem od studiów, są odpowiednio dedykowane kursy i szkolenia z zakresu programowania.Dyrektorzy największych firm z Katowic dużo większą uwagę zwracają na umiejętności. Bardziej cenne są dla ich wszelkie certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę z programów tj. np.: Microsoft, Oracle czy Cisco. Branża IT nieustannie poszukuje programistów. Nawet zagraniczne firmy działające na terenie Katowic zatrudnia zarówno informatyków, jak i programistów oferując im atrakcyjną płacę. To też jest dowód na to, że praca programisty jest bardzo pożądana na obecnym rynku pracy.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Katowicach jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci w KatowicachIT, jako jedna z niewielu branż ma coraz większe zapotrzebowanie na pracowników. To znaczy, że to pracodawca poszukuje swoich pracowników i zabiega o ich względy, a nie odwrotnie. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja pociecha znajdzie odpowiednią pracę i będzie miała dzięki temu możliwość nieustannie się rozwijać, a oprócz tego będzie zarabiała naprawdę konkretne pieniądze (na poziomie 10 000 tysięcy złotych i więcej) – zadbaj o jego edukację już dziś. Zapisz je na kurs programowania w Katowicach. Im szybciej zacznie kodować, tym szybciej zdobędzie świetną pracę.

 

 

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności