Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Kalisz

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży działająca najdłużej pod względem innych konkurencyjnych placówek w Polsce.

To co czyni naszą szkołę wyjątkową to program nauczania, który jest w pełni dopasowany do wymagań rynkowych.

Kursy z Programowania w Kaliszu dedykowane są dzieciom w wieku Od 9 do 14 lat oraz młodzieży w wieku od 14 do 18 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Kaliszu od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Kaliszu.

Od 2020 roku prowadzimy w Kaliszu kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W KALISZU

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Kalisza i okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


Nauka Programowania dla Dzieci w Kaliszu

W jaki sposób wiedza na temat rynku pracy w Kaliszu może wpłynąć na wybór odpowiedniej drogi zawodowej dla Twojego dziecka? Na jaką branżę postawić, aby w przyszłości miało stabilną oraz dobrze płatną pracę?

Rynek pracy w Kaliszu

Kalisz jest miastem położonym w środkowo – zachodniej części Polski. Ze względu na swoją lokalizację miejscowość ta została uznana za główny ośrodek w województwie. Swoją centralę w Kaliszu ma wiele firm, które chętnie chcą zatrudnić osoby bez wykształcenia czy nawet doświadczenia. Bez wygórowanych wymagań finansowych można zatrudnić się np.: w markecie, fabryce lub w punkcie usługowo – handlowym. Jeżeli jednak masz większe ambicje i chcesz by Twoje dziecko znalazło pracę, którą będzie lubił i dodatkowo zapewni mu wysokie dochody – to okazuje się, że na rynku pracy w Kaliszu nie jest za dobrze. Jedynym sposobem na realizację swojego planu jest to, by postawić na branżę, w której wysokie zarobki są w standardzie. Świetną propozycją dla Ciebie i Twojego dziecka jest branża IT, czyli tzw. informatyczna/programistyczna. Pensja w tym zawodzie w Kaliszu, już na samym początku wynosi blisko 10 000 złotych. Wynagrodzenie kaliskich programistów to nie jedyny czynnik, jaki możesz wziąć pod uwagę podczas wyboru drogi edukacyjnej i zawodowej Twojego dziecka. Branża IT w Kaliszu ma również wiele innych korzyści, jakie zachęcają do nauki zawodu programisty. A są to m.in.: nieustanny rozwój, elastyczność, niezależność oraz brak problemu ze znalezieniem dobrze płatnej posady. Jak jednak zachęcić dziecko i przekonać je do nauki kodowania? Co zrobić żeby chciało się uczyć i żeby nauka ta była w pełni efektywna? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi niżej.

Szkolnictwo w Kaliszu

Polskie szkolnictwo w Kaliszu niczym nie różni się od programów realizowanych w pozostałych polskich szkołach. To znaczy, że na samym początku jest szkoła podstawowa, która obecnie trwa 8 lat. I w zasadzie już na tym etapie edukacji, dzieci uczą się w kaliskich szkołach programowania. Niestety, program jest dość słabo rozwojowy i powodem tego jest brak widocznych efektów nauki kodowania. W znacznym stopniu odpowiada za to brak odpowiednio przygotowanej kadry nauczycielskiej oraz brak odpowiedniego sprzętu informatycznego. Szkoły podstawowe w Kaliszu uczą na lekcjach informatyki programowania, ale jest to jedynie nauka graficznego języka kodowania. Tak dla porównania, uczniowie szkół w Wielkiej Brytanii uczą się programować za pomocą platformy Microbit, która nie tylko uczy kodowania za pomocą języka graficznego, ale i Python oraz JavaScript. W naszej szkole w Kaliszu staramy się używać najlepszych programów, które mają za zadanie uczyć dzieci programowania. Dlatego też używamy, podobnie jak nasi sąsiedzi platformy Microbit, która łączy w sobie kilka języków kodowania. Zaraz po szkole podstawowej, kolejnym krokiem jest wybór szkoły średniej. W Kaliszu dostępne są zarówno 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika, jak i 2-letnie szkoły zawodowe. W Kaliszu funkcjonują licea oraz technika na bardzo dobrym poziomie edukacyjnym. Natomiast pracę w IT niewątpliwie ułatwi Twojemu dziecku, doświadczenie zdobyte w szkole technicznej. Jeżeli szukasz pomocy w wyborze najlepiej szkoły skorzystaj rankingu dostępnego w naszym artykule zatytułowanym “Licea czy technika”. Najlepsze technika według magazynu “Perspektywy” w Kaliszu: 1.III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika 2.II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki Najwyżej ocenione technika to: 1.Tech. Bud. Fortepianów im. G.A.Fibigera w ZSP nr 2 2.Technikum nr 2 w ZS Ekonomicznych 3.Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana Powyższe placówki zostały uznane za najlepsze ze względu na wyniki matur osiągniętych przez uczniów szkół średnich w Kaliszu.

Szkoła wyższa w Kaliszu

Kalisz jest miastem, do którego z roku na rok przyjeżdża coraz więcej studentów w całego kraju. Dzieje się tak, ponieważ miejscowość ta ma dość atrakcyjną lokalizację oraz edukacja na uczelniach wyższych w Kaliszu jest na bardzo dobrym poziomie. Ale czy wybór szkoły państwowej jest dobry z perspektywy pracy w IT? Nie jest to kwestia kluczowa, ale studia np: informatyczne czy inny kierunek, na którym przeważają przedmioty ścisłe mogą pomóc w nauce programowania. Okazuje się, że dużo lepszych rozwiązaniem jest wybór szkoły prywatnej w Kaliszu. Program realizowany na tego typu uczelniach jest dopasowany do oczekiwań przyszłych pracodawców. Studenci kończą studia i potrafią kodować w językach np: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych. Jednak nie jest to koniecznie, ponieważ większa liczba programistów czy nawet informatyków, nie ma dyplomu, który świadczy o tym, że skończyli studia w Kaliszu. Dlaczego? Bo zwyczajnie nie planowali pracować w IT. Takiego fachu można nauczyć się w każdym momencie, ponieważ istnieją odpowiednie kursy i szkolenia w tym kierunku. Właściciele firm działających na terenie Kalisza dużo większą uwagę skupiają na rzeczywistych umiejętnościach. Znacznie mniej interesuje ich to, jaki kierunek studiów kandydat do pracy w IT ma skończony i czy w ogóle ma wykształcenie wyższe. Dla potencjalnego pracodawcy cenniejsze są wszelkie certyfikaty potwierdzające jego wiedzę. Praca w IT nieustannie poszukuje programistów. To też sprawia, że praca w Kaliszu na tym stanowisku oraz pozostałych polskich miastach jest na wagę złota.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Kaliszu jest tak ważna?

W branży IT to pracodawcy zabiegają o pracownika. Oferując im bardzo wysokie wynagrodzenie (na poziomie 10 000 złotych i więcej). Ponadto to pracodawca dopasowuje się do warunków postawionych przez pracownika. Jeżeli chcesz mieć spokojna głowę, że za kilka lat Twoje dziecko znajdzie stabilną pracę w branży, która zapewni mu ogromny rozwój i bardzo dobre warunki finansowe to już teraz zainwestuj w nie. Zapisz swoją pociechę na kurs programowania w Kaliszu i pozwól mu już teraz rozwijać swoja karierę. Im szybciej zacznie się uczyć kodowania, tym szybciej znajdzie pracę i osiągnie wysokie dochody.

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności