Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Gdańsk

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która najdłużej funkcjonuje na polskim rynku edukacyjnym.

To co nas wyróżnia, to program nauczania, który jest odpowiednio dopasowany do aktualnych wymagań rynku pracy.

 Kursy z programowania w Gdańsku kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 14 lat oraz do młodzieży w wieku od 14 do 18 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Gdańsku od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Gdańsku.

Od 2020 roku prowadzimy w Gdańsku kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W GDAŃSKU

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Gdańska okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


 

Nauka Programowania dla Dzieci w Gdańsku

Co trzeba wiedzieć o rynku pracy w Gdańsku, aby dobrze pokierować swoje dziecko? Co zrobić, aby w przyszłości posiadało dobrą, stabilną pracę, a przede wszystkim osiągało wysokie zarobki?

Rynek pracy w Gdańsku

Gdańsk to część Trójmiasta i największe miasto znajdujące się w północnej części Polski. Z uwagi na swoje położenie oraz obecność wielu firm – Gdańsk oferuje wiele miejsc pracy, zwłaszcza dla ludzi bez wykształcenia czy odpowiedniego doświadczenia. Nie posiadając dużych wymagań finansowych, bez problemu można znaleźć zatrudnienie w popularnych marketach, fabrykach, czy też w tzw. sieciówkach. Jeżeli jednak zależy Ci, aby dziecko znalazło pracę, która da mu satysfakcję oraz pozwoli zarabiać naprawdę atrakcyjne pieniądze – sytuacja na rynku pracy w Gdańsku nie jest już wtedy taka kolorowa. Trzeba postawić na rozwojową branżę, w której wysokie zarobki są standardem. Doskonałą propozycją dla Ciebie, jako rodzica szukającego w Gdańsku ścieżki kariery dla swojej pociechy, jest branża IT (tzw. informatyczna / programistyczna). Zarobki osób zajmujących się informatyką i programowaniem w Gdańsku, już na samym początku kariery kształtują się na poziomie średniej krajowej. A w przypadku osób z doświadczeniem, w Gdańsku informatycy zarabiają nawet 10 tysięcy złotych. Zarobki gdańskich programistów to nie jedyny czynnik, jaki możesz rozważyć podczas podejmowania decyzji, jaką drogą edukacyjną i zawodową powinno podążać Twoje dziecko. Branża IT w Gdańsku niesie za sobą również wiele innych korzyści, takich jak: nieustanny rozwój, niezależność, elastyczność i brak jakichkolwiek problemów ze znalezieniem pracy. Jak przekonać dziecko do nauki programowania? Co zrobić, aby uczyło się efektywnie? Jak wygląda ścieżka kariery programisty w Gdańsku? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.

System szkolnictwa w Gdańsku

Kurs Programowania dla dzieci w GdańskuSystem szkolnictwa w Gdańsku jest taki sam, jak w każdym innym polskim mieście. Na początku jest szkoła podstawowa składająca się z 8 klas. Już na tym etapie zaczyna się nauka programowania, którą większość ze szkół w Gdańsku ma w swoim programie nauczania. Niestety, program jest dość ograniczony, co oznacza, że edukacja związana z programowaniem w podstawówkach nie jest efektywna. Niski poziom w Gdańsku wynika m.in. z braku odpowiednich kadr. Szkoły podstawowe w Gdańsku prowadzą naukę programowania dla dzieci. Niestety, podopieczni podczas zajęć informatycznych uczą się kodowania w Scratch (jest to tylko graficznych język programowania). Dla porównania – dzieci ze szkół podstawowych w Wielkiej Brytanii od samego początku uczą się także z pomocą platformy Microbit. Poza graficznym programowaniem pozwala ona na używanie języków Python oraz Javascript. W naszej szkole w Gdańsku wykorzystujemy wyłącznie najlepsze i najbardziej efektywne metody nauczania. Dlatego, podobnie do zachodnich wzorców, stosujemy platformę Microbit – łączącą programowanie graficzne oraz kodowanie przy użyciu popularnych języków. Kolejnym krokiem w edukacji Twojego dziecka jest szkoła średnia. Do wyboru są 3 rodzaje edukacji, które oferuje Gdańsk. Jest to 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum, 2-letnia szkoła branżowa. W Gdańsku znajdują się zarówno licea, jak i technika na doskonałym poziomie edukacyjnym. Wybór w dużej mierze należy do Ciebie i Twojego dziecka. Pracę w IT z pewnością ułatwia doświadczenie zdobyte w technikum, jednak nie jest to regułą. Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze odpowiedniej szkoły – skorzystaj z naszego artykułu „Liceum czy technikum”. Najwyżej ocenionymi liceami przez magazyn „Perspektywy” zostały następującej szkoły: 1.V LO im. Stefana Żeromskiego 2.Gdańskie Liceum Autonomiczne 3.III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte (86 miejsce) 4.II LO im dr Wł. Pniewskiego 5.I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika 6.XX LO im. Zbigniewa Herberta Natomiast najlepszymi technikami w Gdańsku okazały się: 1.Technikum nr 4 w Zespole Szkół Łączności 2.Technikum nr 14 w CKZiU nr 2 3.Technikum nr 8 w CKZiU nr 2 Powyższe rankingi gdańskich szkół średnich tworzone są na podstawie wyników matur osiąganych przez uczniów. Dlatego nie musisz traktować ich, jako jedyny wyznacznik poziomu edukacji danej szkoły. Jednak z pewnością powyższa lista może ułatwić wybór szkoły w Gdańsku zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku.

Szkoła wyższa w Gdańsku

Zajęcia z Programowania dla dzieci w GdańskuGdańsk jest miastem, do którego co roku przyjeżdżają tysiące studentów z całej Polski. Z jednej strony ze względu na atrakcyjną lokalizację, z drugiej – z uwagi na wysoką jakość nauczania gdańskich uczelni wyższych. Czy wybór studiów państwowych jest ważny z perspektywy pracy w IT? Nie jest to kwestia kluczowa, jednak decydując się na studiowanie np. informatyki lub innych przedmiotów ścisłych oferowanych na kierunkach w Gdańsku – nauka programowania staje się z pewnością łatwiejsza. Dużo lepszym wyborem są uczelnie prywatne mieszczące się w mieście Gdańsk. Ich programy są mocniej dostosowane do realiów rynkowych i pozwalają na lepsze dopasowanie planów nauczania do faktycznych oczekiwań przyszłych pracodawców. Uczą m.in. języków Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i wielu innych. Nie jest to natomiast konieczne. Ogromna część obecnych na rynku programistów i informatyków, nie kończyła studiów w Gdańsku, które byłyby w jakikolwiek sposób powiązane z IT. Dlaczego? Po 1 – na początku nie planowali swojej kariery w IT, a pomysł na to przyszedł dopiero później. Po – 2 studia o kierunku informatyka czy programowanie nie są potrzebne, aby zostać dobrym programistą i pracować w IT w Gdańsku. Dużo lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem są dedykowane kursy. Pracodawcy z Gdańska dużo większą uwagę poświęcają faktycznym umiejętnością prezentowanym przez kandydatów do pracy w IT. Znacznie cenniejsze są dla nich także certyfikaty (np. Microsoftu, Oracle, Cisco), które w ich oczach mają większą wartość niż chociażby dyplom ukończenia jakichkolwiek studiów. Jednak najważniejszym czynnikiem jest posiadanie praktycznej wiedzy z zakresu programowania. Praca w IT z roku na rok zwiększa swoje zapotrzebowanie na programistów. Coraz więcej zagranicznych firm otwiera swoje siedziby w Polsce (również w Gdańsku), gdzie z jednej strony może obniżać swoje koszty, a z drugiej pozyskiwać doskonałych i świetnie przygotowanych informatyków. To sprawia, że praca programisty w Gdańsku, ale także w innych miastach, jeszcze przez wiele lat będzie bardzo pożądana, a każdy programista – ceniony na wagę złota.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Gdańsku jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci w GdańskuBranża IT, jako jedna z niewielu charakteryzuje się przewagą popytu nad podażą. To znaczy, że firmy w Gdańsku mają znacznie większe zapotrzebowanie na programistów, od odniesieniu do liczby informatyków, którzy faktycznie chcą dla nich pracować. To sprawia, że właśnie gdańscy pracodawcy zabiegają o względy potencjalnych pracowników (oferując im nie tylko świetne wynagrodzenia, ale inne benefity) – nie odwrotnie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że w przyszłości Twoje dziecko znajdzie stabilne zatrudnienie w branży, która da mu ogromne perspektywy rozwoju, a w dodatku zapewni bardzo dobre warunki finansowe (średnie zarobki programistów w Gdańsku to blisko 10 000 złotych) – już teraz zadbaj o jego edukację. Zapisz dziecko na kurs programowania w Gdańsku i pozwól mu już od najmłodszych lat kształtować swoją karierę. Im szybciej zacznie naukę programowania, tym szybciej znajdzie świetną pracę i zarobki, które dadzą mu możliwość realizowania swoich marzeń.  

 

 

Sprawdź oferte kursów

 

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności