Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Ełk

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży.

Rzeczą, która wyróżnia naszą placówkę jest to, że realizowany przez nas program jest odpowiednio dostosowany do obecnych wymagań rynkowych.

Kursy Programowania w Ełku przeznaczone są dla dzieci w wieku od 9 do 14 lat i dla młodzieży w wieku od 14 do 18 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Ełku od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Ełku.

Od 2020 roku prowadzimy w Ełku kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W EŁKU

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Ełku i okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


Nauka Programowania dla Dzieci w Ełku

Jaki jest rynek pracy w Ełku? Co trzeba o nim wiedzieć, żeby odpowiednio pokierować dzieckiem podczas wybierania zawodu? Jaką branżę wybrać, aby w przyszłości Twoja pociecha miała dobrą i stabilną posadę osiągając przy tym sowite wynagrodzenie? Jak wygląda rynek pracy w Ełku? Jak pokierować swoje dziecko w Ełku, żeby miało pewną i dobrze płatną pracę?

Rynek pracy w Ełku

Ełk jest miastem położonym w północno – wschodniej części Polski. Jest największym miastem mazurskim i jest jednocześnie głównym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym. Dlatego z uwagi na swoją lokalizację funkcjonuje w Ełku wiele firm. Oferując przy tym miejsca pracy w różnego rodzaju branżach. Ale pewnie chcesz, żeby Twoje dziecko znalazło pracę, która będzie sprawiała mu satysfakcję oraz da możliwość zarabiania konkretnych pieniędzy. I wtedy okazuje się, że sytuacja na rynku pracy w Ełku już nie jest taka dobra. Warto więc, postawić na branżę, w której wysoka pensja jest w standardzie. Dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jako rodzica poszukującego w Ełku właściwej ścieżki zawodowej dla swojego malucha, jest branża IT. Miesięczne wynagrodzenie specjalistów programistów i informatyków w Ełku są na poziomie 10 tysięcy złotych. Zarobki ełckich programistów nie są jedynym plusem, jaki może przeważać w chwili podejmowania decyzji, jaką drogę kariery zawodowej powinno obrać Twoje dziecko. Branża IT w Ełku posiada również wiele innych pozytywów. A są to m.in.: ciągły rozwój intelektualny, niezależność zarówno finansowa, jak i zawodowa oraz brak kłopotów ze znalezieniem posady w tym zawodzie. Jak jednak skłonić dziecko to tego, aby chciało uczyć się programować? Co zrobić, żeby przyswojona nauka nie zmarnowała się? Jak wygląda zawód programisty oraz jego szczeble kariery w Ełku? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w tekście poniżej.

System szkolnictwa w Ełku

Etap edukacji w Polsce rozpoczyna się od szkoły początkowej. Już w szkole podstawowej trwającej 8 lat uczniowie w niewielkim stopniu mają do czynienia z programowaniem. Niestety, w ełckich szkołach podstawowych program z tego działu informatyki jest znacznie okrojony. Dlaczego? Jest wiele czynników odpowiadających za ten niski poziom nauczania. Np.: brak odpowiedniej ilości profesjonalnego sprzętu informatycznego, brak odpowiedniego oprogramowania czy nawet braku kadry potrafiącej nauczać kodować najmłodszych uczniów ełckich szkół podstawowych. Szkoły podstawowe w Ełku nauczają kodować. Jednak pracują tylko na programie Scratch i uczą się tylko graficznego języka programowania. Tak dla porównania, w angielskich szkołach uczniowie, już od samego początku korzystają z bardziej zaawansowanych programów (Microbit). Za pomocą tej platformy młodzi studenci kodują nie tylko w języku graficznym, ale w Python oraz JavaScript. W naszej szkole w Ełku używamy tylko i wyłącznie najlepszych i najbardziej skutecznych metod nauczania. Ponadto, aby ta nauka była bardziej efektywna, uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczenia się programować na platformie Microbit, która łączy kodowanie za pomocą języka graficznego oraz wielu innych popularnych języków. W Polsce zaraz po szkole podstawowej uczniowie zazwyczaj wybierają szkołę średnią. I do wyboru mają 3 rodzaje edukacji w szkołach, które działają na terenie Ełku: 1. 4 – letnie liceum ogólnokształcące, 2. 5 – letnie technikum, 3. 2 – letnią szkołę kształcącą pod kątem zawodowym. W Ełku funkcjonują zarówno szkoły o profilu ogólnokształcącym, jak i technika na bardzo dobrym poziomie nauczania. Wybór należy nie tylko do Ciebie, ale i do Twojego dziecka. Jeżeli chodzi o pracę w IT, to niewątpliwie szkoła techniczna ułatwia naukę programowania. Jeżeli potrzebujecie pomocy w dokonaniu wyboru szkoły średniej, możesz skorzystać z naszego rankingu zamieszczonego w artykule “Liceum czy technikum”. Najlepsze liceum według magazynu “Perspektywy” w Ełku: 1. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Najwyżej ocenione technika w Ełku: 1.Technikum nr 5 w ZS nr 5 im. Karola Brzostowskiego 2.Technikum nr 4 w ZS nr 6 im. Macieja Rataja Powyższe placówki funkcjonujące na terenie Ełku zostały uznane za najlepsze w roku 2018 ze względu na poziom zdawalności matur. Taka lista może niewątpliwie ułatwić Tobie i Twojemu dziecku wybór szkoły średniej.

Szkoła wyższa w Ełku

Do Ełku co roku przyjeżdża masa studentów z całej Polski. Decydują się na to miasto, ponieważ ma świetną lokalizacją oraz ze względu na wysoki poziom szkolnictwa wyższego w tym regionie. Ale czy studia na państwowej uczelni jest czynnikiem decydującym o pracy w IT? Nie, chociaż studia informatyczne lub inne kierunki, na których przeważają przedmioty ścisłe nieco ułatwiają naukę programowania w przyszłości. Lepszym rozwiązaniem są prywatne placówki. Ich program nauczania jest zdecydowanie lepiej dopasowany do aktualnych zasad panujących na polskim rynku pracy. Co więcej, są dostosowane do faktycznych oczekiwań przyszłych pracodawców, ucząc języków Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby oraz .NET. Jednak realia są takie, że nie trzeba kończyć studiów na uczelni w Ełku, by móc pracować w branży IT. Co więcej, nie trzeba mieć nawet wykształcenia w tym kierunku. Wystarczy skończyć odpowiednio dedykowane kursy i szkolenia programistyczne. Obecni pracodawcy cenią sobie faktyczne umiejętności potwierdzone np.: certyfikatami z Microsoftu, Oracle czy Cisco.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Ełku jest tak ważna?

Obecnie zapotrzebowanie na programistów z roku na rok jest coraz większe. Wiele firm zagranicznych mających swoją siedzibę w Polsce (również w Ełku) chętnie poszukuje uzdolnionych informatyków. Zapewniając im bardzo wysokie wynagrodzenie. Dlatego też praca programisty w Ełku oraz pozostałych polskich miastach jest bardzo dobrze płatna. Dział IT, jako jeden z niewielu branż działających w Polsce działa na zasadzie starania się pracodawcy o pracownika, a nie odwrotnie. To znaczy, że firmy w Ełku mają dużo większą potrzebę zatrudnienia programistów. Dlatego też starają się o jego względy proponując wysoką pensję oraz wszelkie dodatki. Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że Twoja pociecha w przyszłości szybko znajdzie stabilną pracę w branży IT i będzie miała wynagrodzenie miesięczne na poziomie 10 000 złotych to skłoń je do nauki zawodu programisty. Zapisz swoje dziecko na szkolenie z programowania w Ełku. Im szybciej zacznie uczyć się kodowania, tym szybciej znajdzie dobrze płatną posadę w IT.

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności