Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Programowanie dla Dzieci Bydgoszcz

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która najdłużej naucza programowania dzieci w Bydgoszczy.

Program realizowany na naszych zajęciach jest dopasowany do aktualnych wymogów rynkowych i to też nas wyróżnia.

Kursy Programowania w Bydgoszczy dedykowane są dzieciom w wieku 9-14 lat i młodzieży w wieku 14-18 lat.

Prowadzimy zajęcia z programowania w Kielcach od 2017 roku.

Do 2019 roku prowadziliśmy wyłącznie kursy stacjonarne z programowania dla dzieci i młodzieży w Kielcach.

Od 2020 roku prowadzimy w Kielcach kursy programowania w formie ONLINE. Dlaczego?
Odpowiedź w poniższym filmie!

 

KURSY PROGRAMOWANIA DLA DZIECI W BYDGOSZCZY

Kliknij i sprawdź wszystkie nasze kursy online
dla dzieci i młodzieży z Bydgoszczy i okolic

Sprawdź oferte kursów

Sprawdź opinie naszych uczniów
z kursów online oraz ich rodziców


Nauka Programowania dla Dzieci w Bydgoszczy

Jaki wpływ ma znajomość Bydgoskiego rynku pracy przy wyborze kariery zawodowej Twojego dziecka? Jaka branża jest najbardziej opłacalna, która daje stabilną posadę i zapewnia nieustanny rozwój intelektualny?

Rynek pracy w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest jednym z największych miast w naszym kraju. Dlatego też funkcjonują tam firmy, które oferują wiele miejsc pracy. Ludzie bez odpowiedniego wykształcenia, kwalifikacji i doświadczenia mogą tu bez problemu znaleźć pracę w fabryce, markecie czy np.: sklepie odzieżowym. Jak większość rodziców pragniesz, żeby Twoje dziecko miało lepsze perspektywy. Chcesz by miało pracę, która w pełni będzie dla niego satysfakcjonująca i jednocześnie będzie oferować wysokie zarobki. I tutaj okazuje się, że sytuacja na Bydgoskim rynku pracy nie jest już taka ciekawa. Sposobem na to jest to, aby postawić na branżę, w której wysoka płaca jest czymś oczywistym. Jedną z najlepszych propozycji dla Ciebie jako matki czy ojca poszukującego w Bydgoszczy odpowiedniego kierunku zawodowego dla swojego dziecka, jest branża informatyczna. Zarobki informatyków czy programistów w Bydgoszczy już właściwie na samym początku są rzędu 10 tysięcy złotych. Pensja programistów z Bydgoszczy nie jest jednak jedynym czynnikiem, który w zasadzie przeważa w momencie podejmowania decyzji, w jakim kierunku edukować swojego potomka. Branża IT w Bydgoszczy ma też wiele innych korzystnych czynników. A są to: rozwój, samodzielność, niezależność, elastyczność oraz brak kłopotów ze znalezieniem pracy zarobkowej. Jak zachęcić dziecko do nauki zawodu programisty? Co zrobić, aby chętnie i aktywnie uczyło się programowania? Jak wygląda droga zawodowa w karierze programisty w Bydgoszczy? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Szkolnictwo w Bydgoszczy

Kurs Programowania dla dzieci w BydgoszczySzkolnictwo w Bydgoszczy niczym nie różni się od systemu prowadzonego w innych polskich szkołach. Już w szkole podstawowej uczniowie mają do czynienia z programowaniem. Minusem jednak jest to, że ten program edukacyjny jest bardzo ograniczony. A co za tym idzie? Nauka związana z programowaniem w szkole podstawowej nie jest efektywna. Ponadto, brak odpowiedniego sprzętu, niewystarczająca liczba nauczycieli oraz wiele innych czynników odpowiada za ten niski poziom nauczania w Bydgoskich podstawówkach. Szkoły podstawowe w Bydgoszczy uczą programowania dzieci. Jednak podczas zajęć lekcyjnych kodują w Scratch – a jest to tylko graficzny język programowania. Dla porównania: za granicą dzieci już od samego początku edukują z zakresu programowania, jednak za pomocą platformy Microbit. Tam oprócz graficznego programowania, dzieci mogą używać języków Python czy JavaScript. W naszej placówce w Bydgoszczy używamy najlepszych oraz najbardziej sprawdzonych metod do nauczania programowania. Mamy możliwość edukowania przyszłej kadry programistów na platformie Microbit, która łączy w sobie programowanie nie tylko graficzne, ale i kodowanie przy użyciu innych języków. Zaraz po szkole podstawowej Twoje dziecko musi wybrać razem z Tobą szkołę średnią. Do wyboru są 3 rodzaje szkół w Bydgoszczy. A są to: 4 letnie licea ogólnokształcące, 5 letnie technika oraz 2 letnie zawodówki. W Bydgoszczy działają na wysokim poziomie edukacyjnym zarówno licea ogólnokształcące, jak i technika. Wybór odpowiedniej szkoły zależy w dużej mierze od Ciebie i Twojej pociechy. Jeżeli szukasz pomocy w wyborze odpowiedniej szkoły średniej sprawdź artykuł “Liceum czy technikum”. Najwyżej ocenione licea w Bydgoszczy przez magazyn “perspektywy”: 1. VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 2. I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida 3. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego 4. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika 5. Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych 6. I Katolickie Liceum Ogólnokształcące 7. IV LO im. Kazimierza Wielkiego Najlepsze technika w Bydgoszczy to: 1.Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP 2.Technikum Ekonomiczne nr 1 w ZSE-A 3.Technikum Hotelarskie w ZS Gastronomicznych 4.Technikum Budowlane w ZS Budowlanych 5.Technikum w ZS Chemicznych im. I. Łukasiewicza 6.Technikum Odzieżowo-Handlowe w ZS Handlowych Wyżej wymienione szkoły średnie zostały uznane za najlepsze w województwie kujawsko – pomorskim na podstawie wyników matur osiągniętych w roku 2018. Powyższa lista może być pomocna przy wyborze odpowiedniej szkoły dla Twojego dziecka.

Uczelnia wyższa w Bydgoszczy

Zajęcia z Programowania dla dzieci w BydgoszczyBydgoszcz jest dużym miastem i do niego co roku przyjeżdża wielu studentów z całej Polski. Zdecydowana większość z nich wybiera to miasto, ponieważ ma świetną lokalizację oraz ma wysoki poziom nauczania w bydgoskich szkołach wyższych. Jednak czy studia państwowe są ważnym czynnikiem przeważającym w pracy IT? Otóż nie, nie jest to najważniejsza kwestia. Ale wybierając studia informatyczne lub inny kierunek, w którym przeważają przedmioty ścisłe na studiach w Bydgoszczy, ułatwią naukę programowania w przyszłości. W przypadku wyboru uczelni prywatnej w mieście Bydgoszcz Twoje dziecko ułatwi sobie w znacznym stopniu swoją drogę w karierze programisty. Dlaczego? Programy nauczania na tego typu uczelniach są lepiej dopasowane do realiów obecnego rynku pracy. Programy, na których pracują studenci są lepiej dopasowane do wymogów ewentualnych przyszłych pracodawców. Uczą języków takich jak: Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, a nawet .NET i nie tylko. Jednak nie jest to przymus by skończyć studia informatyczne. Obecnie, znaczna część programistów i informatyków, nie posiada dyplomu uczelni Bydgoskiej, które byłyby powiązane z branżą IT. A dlaczego? Bo po pierwsze nie planowali pracować w IT. A po drugie: praca na stanowisku informatyka czy programisty nie wymaga ukończenia studiów. Wystarczy ukończyć odpowiednie kursy by, zostać dobrym pracownikiem.. Właściciele bydgoskich firm z roku na rok potrzebują coraz więcej osób umiejących programować. A swoją uwagę skupiają głównie na umiejętnościach i doświadczeniu. Znacznie mniejsze znaczenia mają tu ukończone studia na renomowanych uczelniach wyższych. Praca programisty w Bydgoszczy oraz innych miastach w Polsce jest niezwykle pożądana. A każda osoba potrafiąca programować będzie dla swojego przyszłego pracodawcy jedną z najważniejszych osób w firmie.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Bydgoszczy jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci w BydgoszczyBranża IT jako jedna z niewielu wyróżnia się tym, że to pracodawca zabiega o względy swojego pracownika lub osoby, którą chce zatrudnić. Oferując im przy tym bardzo atrakcyjne wynagrodzenie oraz zapewniając mu wszelkie benefity. Dlatego jeżeli chcesz być spokojny, że w przyszłości Twoje dziecko będzie miało stabilne zatrudnienie w branży, w której nieustannie będzie miał możliwość się rozwijać oraz przyszły pracodawca zaoferuje mu wysoką pensję – już teraz zadbaj o odpowiednią dla niego edukację. Zacznij od zapisania swojego dziecka na kurs programowania w Bydgoszczy i kształtuj jego umiejętności w zawodzie programisty. To zapewni mu świetną i rozwojową pracę oraz wysokie zarobki i brak kłopotu ze znalezieniem pracy.

 

 

 

Sprawdź oferte kursów

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności