Programowanie dla Dzieci Białystok

 

Akademia Informatyki to Szkoła IT & Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która najdłużej działa w Polsce. Tysiące naszych uczniów uczestniczących w kursach programistycznych w całym naszym kraju mogą potwierdzić nasze doświadczenie. Wyróżnia nas realizowany program z zajęć programowania, który jest idealnie dopasowany do wymagań rynku pracy. Nasze zajęcia nie polegają na zabawie robocikami czy na graniu w minecrafta lub robloxa. Chociaż inne szkoły uważają to, za jedną z form nauki programowania. Naszymi klientami są rodzice, którzy płacą za faktyczne przekazywanie wiedzy. W naszej szkole uczniowie uczą się programowania języków, z którymi na co dzień mają do czynienia programiści w swojej pracy. Lekcje programowania dla dzieci i młodzieży w Białymstoku odbywają się na Monte Cassino. Kursy programowania w Białymstoku kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 9-14 i młodzieży w wieku 14-18.

Programowanie dla Dzieci Białystok

Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. J. Twardowskiego, ul. Bohaterów Monte Cassino 25, 15-893 Białystok

 

Kurs Programowania dla Dzieci

9 – 12 lat (4 – 6 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej prowadzimy na platformie micro:bit, która jest bardziej rozbudowana od platformy Scratch. Micro:bit pozwala zarówno na programowanie  w wizualnym języku programowania,  jak i w językach Javascript oraz Python.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

12 – 14 lat (7 – 8 klasa Szkoły Podstawowej)

Kursy programowania dla dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej prowadzimy w języku Java, który jest obecnie najbardziej popularnym językiem programowania na rynku pracy.  Najwięcej ofert pracy w Białymstoku jest skierowanych do programistów Java.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Programowania dla Młodzieży

14 – 18 lat (Liceum i Technikum)

Kurs programowania dla młodzieży w Białymstoku dedykowany jest dla uczniów liceum i technikum. Zajęcia prowadzone są w języku Java, który jest obecnie dominującym językiem programowania. Na kursie programowania dla młodzieży uczymy Javy od elementarnych podstaw, aż do programowania aplikacji webowych.

OPIS I CENA KURSU PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA KURS


Nauka Programowania dla Dzieci w Białymstoku

Dlaczego warto znać rynek pracy w Białymstoku? Jak użyć tej wiedzy do pokierowania swojego dziecka, aby w przyszłości cieszyło się z dobrze płatnej i stabilnej pracy?

Rynek pracy w Białymstoku

Białystok jest miastem położonym w północno – wschodniej części Polski. Jest to jedno z największych miast umiejscowionych w województwie podlaskim. Ze względu na swoją lokalizację, prężnie rozwija się w Białymstoku wiele firm (także w branży IT). Dzięki temu bezrobocie w tym mieście jest na stosunkowo niskim poziomie. Pracę, bez trudu mogą tu znaleźć osoby mniej wykształcone zawodowo lub nie posiadające odpowiednio dostosowanego do rynku pracy doświadczenia. W Białymstoku bez trudu można zostać zatrudnionym w markecie, fabryce czy w innych punktach usługowych. Ale czy chcesz by Twoje dziecko skończyło w supermarkecie na kasie? Skoro zależy Ci na tym, aby Twoja pociecha znalazła pracę, która będzie jego hobby i jednocześnie będzie dobrze płatna, to okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo o dobre zatrudnienie. Dlatego też warto w takim wypadku postawić na branżę, w której wysoka pensja jest w standardzie. Dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jako troskliwego rodzica poszukującego dobrego zawodu dla swojego “malucha”, jest szeroko rozumiana branża IT. Inaczej nazywając, chodzi o branżę informatyczną / programistyczną. Zarobki informatyków i programistów w Białymstoku już od najmłodszych specjalistów są na średnim poziomie pod względem zarobkowania (chodzi o średnią krajową). Natomiast, osoby posiadające doświadczenie na tych stanowiskach zarabiają już ponad 10 tysięcy złotych na miesiąc. Pensja białostockich programistów nie jest jedynym plusem, podczas podejmowania decyzji, w kwestii wyboru kierunku nauki dla Twojego dziecka. Branża IT w Białymstoku ma też wiele innych korzyści, dla których warto wybrać tę drogę kariery zawodowej. Mianowicie chodzi tu o: nieustanny rozwój, elastyczność, niezależność i co najważniejsze – brak problemów ze znalezieniem pracy. Ale jak zachęcić dziecko do nauki programowania? Co zrobić, aby nauka informatyki podczas kursu kodowania była w pełni efektywna? Jak wygląda kariera programisty w Białymstoku? Wszystko to wyjaśnimy Ci w poniższym artykule.

System edukacyjny w Białymstoku

Kurs Programowania dla dzieci w BiałymstokuSystem edukacyjny w Białymstoku w zasadzie niczym nie różni się od szkolnictwa działającego w innych polskich miastach. Standardowo, dzieci zaczynają naukę w szkole podstawowej. I tak naprawdę już na tym etapie zaczyna się nauka informatyki. Jednak w programie szkół, nauka programowania jest dość mocno ograniczona. Dlatego też, nie przynosi efektów, których spodziewałby się każdy rodzic. A co jest powodem tego niskiego poziomu? Przede wszystkim zbyt mało godzin lekcyjnych poświęconych informatyce oraz brak odpowiednio wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Szkoły podstawowe w Białymstoku uczą programować dzieci. Minusem jest tylko to, że uczniowie korzystają jedynie z Scratch. Jest to program, który posiada tylko graficzny język programowania. Porównując – w Wielkiej Brytanii dzieci od początku uczą się kodować za pomocą Microbit. Ta platforma posiada nie tylko możliwość programowania za pomocą grafiki, ale pozwala używać języka Python i JavaScript. W naszej szkole w Białymstoku używamy najlepszych, a przede wszystkim efektywnych metod nauczania. Uczniowie naszej szkoły uczą się programować na platformie Microbit. Zaraz po szkole podstawowej, kolejnym krokiem na ścieżce edukacyjnej Twojego dziecka jest szkoła średnia. I tu do wyboru Białystok oferuje: 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum lub 2-letnią szkołę zawodową. W Białymstoku funkcjonują zarówno szkoły licealne, jak i technika, które cieszą się dobrą opinią pod względem kształcenia. Wybór odpowiedniej szkoły w dużej mierze zależy od Ciebie i Twojej pociechy. Jeżeli szukasz pomocy podczas wyboru odpowiedniej szkoły – skorzystaj z naszego wpisu “Liceum czy technikum”. Najwyżej ocenione licea przez magazyn “Perspektywy”: 1.II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej 2.I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza 3.Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO 4.III LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 5.VI LO im. Króla Zygmunta Augusta 6.IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida 7.XI LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego Najlepsze technika w Białymstoku: 1.Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych 2.Technikum Handlowo-Ekonomiczne w ZSH-E 3.Technikum Budowlano-Geodezyjne w ZSB-G 4.Technikum Gastronomiczne w ZS Gastronomicznych Wyżej wymienione szkoły średnie działające na terenie Białegostoku uznane zostały za najlepsze na podstawie wyników matur. Powyższa lista może w jakimś stopniu ułatwić zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku wybór szkoły średniej.

Szkoła wyższa w Białymstoku

Zajęcia z Programowania dla dzieci w BiałymstokuBiałystok jest największym wojewódzkim miastem, do którego zjeżdżają przyszli studenci z całego kraju. Uczelnie w tym regionie kształcą na najwyższym poziomie edukacyjnym. Czy jednak warto postawić na państwową szkołę jeżeli masz zamiar w przyszłości pracować w branży IT? W zasadzie w każdym momencie można rozpocząć naukę programowania. Jednak wybierając studia np.: informatyczne lub inne oferowane na Białostockich szkołach wyższych, nauka programowania jest zwyczajnie łatwiejsza (dziecko jest nauczone logicznego myślenia). Białostockie uczelnie prywatne są natomiast lepiej dopasowane do aktualnej sytuacji i wymogów rynkowych. Programy są lepiej rozwinięte po to, aby w pełni dostosować się do wymogów przyszłego szefa. Uczelnie takie edukują m.in. z języka Java, HTML, CSS, PHP, Python, Ruby, NET oraz wielu innych. Nie jest to jednak konieczne. Większa liczba programistów i informatyków nie jest po studiach w Białymstoku. A dlaczego? Ponieważ większość z nich nie miało w planach zostać programistą. Co więcej, żeby zostać dobrym programistą, nie trzeba kończyć studiów w tym kierunku. Znacznie lepszym rozwiązaniem są odpowiednie kursy i szkolenia. Pracodawcy z Białegostoku głównie zwracają uwagę na umiejętności i doświadczenie w pracy IT. Znacznie ważniejsze są dla nich wszelkie certyfikaty np: z Microsoftu, Oracle czy Cisco. W tym zawodzie bardziej doceniane są umiejętności, a nie ukończone studia.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci w Białymstoku jest tak ważna?

Informatyka dla dzieci w BiałymstokuPraca w IT jest niezwykle rozbudowana i coraz większe jest zapotrzebowanie na odpowiednio wykwalifikowaną kadrę programistów. Co więcej, coraz więcej firm z zagranicy otwiera swoje oddziały w Polsce, które chętnie zatrudniają polskich programistów. Jest to wystarczający dowód na to, że praca programisty w Białymstoku oraz innych polskich miastach jest niezwykle ceniona i opłacalna. Firmy działające na terenie Białegostoku mają bardzo duże zapotrzebowanie na programistów, w stosunku do liczby posiadanych już informatyków. Pracodawcy zabiegają o względy swoich przyszłych programistów. Oferując im przy tym nie tylko wysokie zarobki, ale i różnego rodzaju benefity.

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

Telefon:
(+48) 502 959 231
Sekretariat czynny pon-pt w godzinach: 08:00-18:00

Kursy i zapisy:
[email protected]

Współpraca:
[email protected]

Newsletter Akademia Informatyki

 

Promocje i rabaty
po zapisaniu się do Newslettera

 

© 2016-2019 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realziacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności

Jak możemy Ci pomóc?

Zostaw Nam wiadomość

X