Zapisy SEMESTR 2020/2021 tylko do 30 września! Kliknij i Zapisz Dziecko!

Praca na stanowisku IT Helpdesk / IT Service Desk

 

Wejść do branży IT można na wiele sposobów. Jednym z rozwiązań jest rozpocząć swoją pracę na stanowisku IT Helpdesk/Service Desk. Jakie są zalety?

  • stosunkowo niski próg wejścia oraz zarobki na start na poziomie 4000 brutto na umowę o pracę, jeżeli znamy język angielski na poziomie komunikatywnym. Jeżeli mamy już jakieś doświadczenie w IT i dobrze znamy przynajmniej jeden język obcy ( najczęściej angielski, niemiecki lub francuski), widełki w dużych korporacjach dochodzą do 6000 brutto na umowę o pracę.
  • wynagrodzenie się zwiększa wraz ze stażem pracy i wielkością firmy (raport zarobków na stanowisku IT Helpdesk znajdziesz tutaj). Możemy liczyć na coroczne podwyżki do 10% wartości naszej pensji i dodatkowe bonusy pieniężne na święta.
  • wiele benefitów dla pracownika (dofinansowanie zajęć sportowych, prywatna opieka medyczna, służbowy telefon do celów prywatnych, dofinansowanie nauki języków obcych).
  • zaczynamy zdobywać doświadczenie w najbardziej dynamicznej i najlepiej płatnej branży na rynku pracy.
  • jest wiele kierunków rozwoju na stanowisku IT Helpdesk / IT Service Desk. Jest to więc doskonały punkt, żeby rozpocząć bardzo dynamiczny rozwój.

Jak wygląda sama praca? Absolutnie nie jest to call center!!! Jesteście osobą, która jako pierwsza ma kontakt z klientem.

Waszym zadaniem będzie zakwalifikowanie zgłoszonego problemu przez klienta i wysłanie go do odpowiedniego działu IT lub sami będziecie musieli ten problem rozwiązać. Stanowisko IT Helpdesk wymaga podejmowania właściwych decyzji przy każdym zgłoszonym problemie. Błędna decyzja skutkuje tym, że problem klienta trwa dłużej i angażowanych w ten problem jest coraz więcej ludzi (skierowanie zgłoszenia do złego działu IT). W rezultacie opinia o firmie może ulec pogorszeniu i może zostać jej przypięta łatka niekompetentnej. Dodatkowo wzrasta koszt obsługi pojedynczego klienta. Jak widać nasza decyzja pociąga za sobą spore konsekwencje.Klient często sam nie wie co jest istotną informacją. On widzi tylko efekt, „coś nie działa”.  Od nas zależy jak dużo przydatnych i potrzebnych informacji od klienta wyciągniemy w celu szybkiego rozwiązania problemu. Każdego dnia możemy spotkać się z nowym problemem, aczkolwiek po pewnym czasie zauważymy, że duża część pojawiających się problemów jest powtarzalna. Wraz ze wzrostem Naszego doświadczenia, będziemy szybciej analizować i rozwiązywać problemy, a nasza pensja będzie wzrastać.

Reasumując, praca na stanowisku IT Helpdesk/Service Desk jest odpowiednim miejscem dla osób chcących wejść w branżę IT. Branża IT to nie tylko programiści. Rynek IT jest bardzo szeroki i powstaje coraz więcej miejsc pracy w przeróżnych działach IT (IT helpdesk, administrowanie i zarządzanie sieciami, administrowanie i zarządzanie serwerami, obsługa przeróżnych aplikacji biznesowych, testowanie aplikacji, itp). Co więcej, coraz więcej zachodnich firm otwiera oddziały IT w Polsce, gdyż koszty utrzymania działu IT w Polsce są dużo tańsze niż na zachodzie, a  jakość usług IT świadczona przez Polaków jest na wysokim poziomie. Dlatego powstaje coraz więcej miejsc pracy na Polskim rynku IT. Szczególnie najwięcej miejsc pracy powstaje właśnie w Warszawie.

 

 

Zobacz wszystkie

Dane firmy:

Horsitway Sp. z o. o.
ul. Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa

NIP:5272857266
Regon:38066243600000
KRS:0000738923

Dane kontaktowe:

E-mail
[email protected]


Social Media:

 

© 2017-2020 Akademia Informatyki Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja strony www Warszawa
Polityka Prywatności