Bezpłatna lekcja online

blog-image

Twoje dziecko zaprogramuje grę “Papier, Kamień, Nożyce” i zagracie wspólnie


Zapisz swoje dziecko

UWAGA! Nasz mailing nie dociera na skrzynki należące do WP oraz o2.pl
Wartość tej lekcji na naszych zajęciach stacjonarnych 50 PLN
Cena tej lekcji w formie ONLINE 0 PLN


Jak wygląda lekcja online i co zawiera?

Lekcja jest przeznaczona dla dzieci ze szkoły podstawowej i nie jest wymagana żadna wiedza początkowa. Lekcja znajduje się na platformie e-learningowej i jest w formie wideo wraz z dodatkowym opisem tekstowym.

Dostęp do bezpłatnej lekcji dajemy poprzez indywidualny login i hasło do platformy e-learningowej (wysyłamy je na podany e-mail). Lekcja składa się z 2 modułów, na które składają się krótkie mini lekcje.

Moduł 1 zawiera wprowadzenie do bezpłatnego środowiska micro:bit, w którym dalej robimy grę Kamień, Papier, Nożyce. We wprowadzeniu mamy również ćwiczenia i quiz. Następnie w module 2 pokazujemy krok po kroku jak stworzyć prostą grę Kamień, Papier, Nożyce, w którą na koniec lekcji może zagrać rodzic z dzieckiem. W module 2 pokazujemy również, gdzie szukać inspiracji innych prostszych i trudniejszych gier, które dziecko może samodzielnie zaprogramować.

Otrzymają Państwo bezpłatnie roczny dostęp do tej obszernej lekcji e-learningowej. Można ją przerobić w dowolnym momencie i miejscu, wymagany jest jedynie komputer z dostępem do internetu. Poniżej przedstawiamy, co dokładnie zawiera się w tej lekcji online.


Zawartość lekcji

Moduł 1

Moduł 2

Lekcja 1: Powitanie Lekcja 1: Tworzenie gry "Kamień, Papier, Nożyce
Lekcja 2: Wyświetlanie liczby Lekcja 2: Przykłady innych gier
Lekcja 3: Zmienna liczbowa Lekcja 3: Co dalej?
Lekcja 4: Klamerki „Podczas uruchamiania” oraz „Na zawsze”
Lekcja 5: Ćwiczenia
Lekcja 6: Quiz


O Autorze

Adam Bem

Właściciel Akademii Informatyki

Programuję od dziecka, a od 2017 roku jako Mentor Akademii Informatyki zachęcam do nauki kodowania dzieci i młodzież w całej Polsce. Od 2021r. jestem jedynym właścicielem Akademii. Specjalizuję się technologiach takich jak Java, Spring, czy Maven, choć nie obce jest mi również programowanie w C++, czy Pythonie. Jestem głównym autorem kursu Microbita, a także współautorem pozostałych kursów oferowanych przez Akademię Informatyki.

Rynek pracy IT potrzebuje obecnie wielu specjalistów, a w przyszłości zapotrzebowanie to będzie jeszcze większe. Dlatego daj swojemu dziecku przewagę i zachęć do rozwijania kompetencji cyfrowych poprzez naukę programowania.


Zapisz swoje dziecko

UWAGA! Nasz mailing nie dociera na skrzynki należące do WP oraz o2.pl