Zajęcia dodatkowe dla dzieci - Może programowanie?

Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, basen, boks, gimnastyka, a może taniec, śpiew bądź gra na instrumencie? Które z zajęć dodatkowych zadbają o odpowiedni rozwój Twojego dziecka? Które z nich zaangażują je na tyle, aby nie znudziło się nimi po upływie dwóch lub trzech miesiący? Wreszcie, które zajęcia dodatkowe dla dzieci zapewnią mu przewagę w nauce i dadzą szansę na zdobycie lepszego zawodu w przyszłości?

Nie wiesz? A może programowanie będzie dziedziną, która naprawdę zainteresuje Twoją pociechę? Zadbaj o rozwój dziecka już w wieku szkolnym!

Dlaczego warto wybrać naukę programowania jako dodatkowe zajęcia?

Jak widzisz, zajęć dodatkowych jest całe mnóstwo. Jedne zapewniają rozwój fizyczny, inne umysłowy, a jeszcze inne - dostarczają po prostu sporo wyśmienitej zabawy.

Zajęcia dodatkowe z programowania stanowią z kolei doskonałe połączenie dwóch ostatnich. To znaczy, aktywnie rozwijają umiejętności logicznego myślenia, planowania i wyciągania wniosków. A ponadto, w myśl zasady “nauka w formie zabawy” - stanowią także świetną rozrywkę.

Odpowiadając na postawione powyżej pytanie – programowanie jest doskonałym zajęciem dodatkowym, pozwalającym na szeroki rozwój Twojego dziecka. Daje mu możliwość nie tylko zachowania idealnego balansu pomiędzy tak potrzebną każdemu dziecku zabawą i nauką. Przede wszystkim zapewnia istotną przewagę już na samym początku tej długiej i zawiłej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Bowiem nauka programowania rozpoczęta we wczesnym wieku, staje się bardziej efektywna, a co za tym idzie – takie zajęcia dodatkowe dla dzieci przynoszą większe korzyści, w znacznie krótszym czasie.

Co dają takie zajęcia dodatkowe Twojemu dziecku?

Zdjęcie dwójki dzieci przy laptopie

Programowanie jest dziedziną, która przede wszystkim umożliwia intensywny rozwój intelektualny. Robi to jednak w formie wspominanej już zabawy, przez co sam proces nauki jest praktycznie niezauważalny i przychodzi Twojemu dziecku “mimochodem”.

W związku z tym, zajęcia dodatkowe dla dzieci w formie programowania umożliwiają:

Po 1, poznanie zasad funkcjonowania języków programowania.

W tym: ich rodzajów, wykorzystywanych do tego programów, przeznaczenia oraz zastosowania.

Po 2, zdobycie umiejętności potrzebnych zarówno w szkole, jak i w życiu codziennym.

W tym: opracowywania planów, wnikliwej obserwacji, wyznaczania celów, wyciągania wniosków, dokonywania zmian i korekt.

Po 3, zadbanie o zawodową przyszłość.

W tym: pozyskanie wiedzy, która ułatwi zdobycie atrakcyjnej pracy oraz uzyskiwanie satysfakcjonujących zarobków.

Wybierz zajęcie dodatkowe dla Twojego dziecka w wieku szkolnym

Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą kursów programowania. Wybierz opcję dla swojej pociechy, skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły i zapisać ją na wybrane zajęcia!